Українці з Польщі часто дзвонять до рідних, але рідко переказують гроші через банки

mobilnyj zvyazok

72 відсотки українців, які перебувають у Польщі користуються послугами місцевих операторів мобільного зв’язку, 49 відсотків викуповують пакети на інтернет, а 32 відсотки телевізійний пакет — такі дані дослідження “Барометр трудової міграції — І півріччя 2018” поширив сайт forsal.pl із посиланням на агентство РАР.

Президент компанії Personnel Service, яка власне займається підготовкою такого дослідження, зазначив, що багато компаній, при появі на польському ринку праці сотень тисяч людей з України, побачило для себе шанс на залучення нової групи клієнтів. Відтак почали готувати спеціальні пропозиції з думкою про потреби працівників з України, перекладати документи українською мовою, а в багатьох консультаційних пунктах з’явилися україномовні працівники. Все це задля того, аби власне по їхні послуги звернулися працівники з-за східного кордону Польщі.

Читайте також: Щораз більше іноземців отримує польський паспорт — минулого року рекордні 5200 осіб

Водночас із дослідження виникає, що з меншим бажанням працівники з України відкривають власні рахунки в банках Польщі, попри те, що саме фінустанови одні з перших створили спеціальні пропозиції для цієї групи клієнтів. Дивує авторів дослідження також той факт, що “працівники з України рідко висилають гроші на батьківщину. Не робить цього понад 60 відсотків опитаних”.

Читайте також: Польська інспекція праці закликає провести імунізацію проти кору

Іще гірша ситуація з охочими придбати соціальний страховий пакет. Як ідеться в дослідженні на “na pakiet ubezpieczenia” в Польщі зважується лише кожен 10 працівник з України. Цей елемент знаходиться низько в ієрархії потреб іноземних працівників у Польщі. Та ще менше зацікавлених у приватному медичному забезпеченні, котре собі можуть дозволити тільки 6 відсотків українців у Польщі. Що ж до юридичних послуг, то охочих скористатися цієї допомогою взагалі мізер — лише 1 відсоток.

Першість телекомунікаційних послуг легко пояснити тим, що це найважливіші засоби для контакту людини, що перебуває в Польщі, з родиною, котра залишилася в Україні. І як відзначило аж 39 відсотків опитаних українців, саме довготермінова розлука з найближчими це найскладніший елемент трудової міграції. Отож не дивно, що більшість користується послугами мобільних телефонів і з інтернету. Що ж стосується телебачення, то це інформаційно-розважальний елемент, що дозволяє з одного боку краще пізнати культуру країни й принагідно навчитися сприймати мову на слух.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: