В Україні зникли черги на біометричний закордонний паспорт — Арсен Аваков

pasport bez cherg

По всій території України більше немає черг на отримання нового біометричного закордонного паспорта. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, під заголовком “Прощавай, затримка в отриманні паспорту!”

Читайте також: В Україні підвищать ціни на оформлення паспортів

Насправді, як ідеться в дописі, ситуація нормалізувалася тиждень тому, але оскільки поодинокі випадки затримки видачі документів у день-два ще спостерігались, то „сьогодні можу офіційно заявити: затримок у видачі закордонних паспортів більше немає” – наголосив міністр.

Отож, відтепер жоден чиновник на місцях не може спихати провину на столицю, а крім того, відпала необхідність у “рішалах”.

Читайте також: Верховна Рада України таки ухвалила “мовний” закон

Як наголошено в дописі міністра „жоден чиновник не може сьогодні кивати на Київ і казати “не надрукували”, якщо вийшов передбачений законом термін.

Читайте також: У Зеленського сподіваються на взаємовигідні відносини з Польщею

Прощавайте, “рішали” і шахраї, з якими ми боролися, які пропонували послуги по прискоренню видачі. Прощавай невизначеність «встигну – не встигну» отримати паспорт до поїздки.
Все тепер буденно: чіткі терміни – вчасно здав, вчасно отримав. Буденність. Ніякого екстриму.”

Щоправда, затримки ще таки можуть бути. За даними головного правоохоронця країни, затримка видачі документу може бути пояснена лише ідентифікацією і тільки в тому випадку, якщо людина отримала внутрішній паспорт в населеному пункті, який зараз окуповано російсько – терористичними військами (Крим і окремі райони Донецької та Луганської областей). Як наголошує Аваков, “на жаль, агресор створив для цих людей величезні проблеми, при чому вони частково залишаться навіть після деокупації, бо паперові архіви скомпрометовані”.

Голова МВС запевняє, що сьогодні – інфраструктура Державної міграційної служби, потужності Поліграфкомбінату “Україна” перевищують щоденну кількість документів, що оформлюються.

„Тому ми готові до безвізу хоч із Канадою, хоч із США або з іншими країнами (їх лишається все менше і менше)” – з неприхованою радістю констатував Арсен Аваков.

Принагідно міністр подякував за виконання непростої задачі всьому колективу ДМС очолюваної Максимом Соколюком і окреслив наступні важливі завдання: “наступні кроки – готуємось до використання електронного цифрового підпису в ІD-карті та до відкриття опції “заміна паспорта-книжки зразка 1994 року на біометричну ІD- карту за бажанням”.

Необхідність запровадження таких документів міністр вбачає в останніх провокаціях країни-агресора, що демонструє необхідність впроваджувати нові безпечні документи. „Це питання національної безпеки та безпеки суспільства – вважаю, що це завдання #1 для ДМС на найближчий рік” – підсумував голова МВС.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: