В українських містах та селах звузять смуги руху на вулицях

novi dorogy v Ukraini

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства запроваджує зміни до Державних будівельних норм щодо ширини смуг руху в містах і селах з метою переходу до європейських стандартів безпеки на дорогах. Про це, як повідомляє zahid.net, написав на своїй сторінці в Facebook заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Читайте також: На одну вакансію в Україні претендує 5 безробітних осіб

Відповідні зміни стосуються проектування нових та реконструкції наявних вулиць і доріг та містяться в новій ДБН В.2.3-5: 2018 «Вулиці та дороги населених пунктів». Оновлена ДБН вже опублікована і набуде чинності з 1 вересня 2018 року.

«Наразі в Україні ширина смуг руху на дорогах становить 3,5-3,75 метра, залежно від їхнього призначення. Однак європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху – близько 3-3,25 метра – підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю», – написав Парцхаладзе.

Читайте також: Підвищення зарплат і соціальний пакет: як в Україні намагаються втримати працівників (Відео)

«Тому в новій ДБН для вулиць і доріг ми вирішили переглянути і адаптувати цю норму до європейських, відповідно звузивши ширину смуг руху на українських дорогах при їх проектуванні і будівництві», – додав він.

Читайте також: Масовий виїзд українців за кордон називають найбільшою загрозою для країни більшість опитаних українців (Відео)

За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності, збільшенню пропускної спроможності вулиць і зменшенню заторів, а також ефективному розвитку велосипедного руху і громадського транспорту шляхом облаштування окремих смуг для них.

Згідно з новою ДБН, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найбільших, великих, середніх і малих містах, крім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах і головних вулицях становить 3 м.

На магістралях загальноміського значення безперервного руху в найбільших і великих містах ширина смуги руху становитиме 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах всіх населених пунктів ширина смуги руху становитиме 2,75 м.

За інформацією Укравтодору, щорічно в Україні фіксують до 180 тисяч дорожньо-транспортних пригод, в яких гине до 5 тисяч осіб та травмуються близько 30 тисяч. До 80 % таких пригод стається в населених пунктах.

Основними причинами таких пригод є порушення водіями швидкісного режиму, що призводить до зіткнень та наїзду на пішоходів.

Фото Мінрегіонбуду


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: