В Україну зріс переказ грошей з-за кордону, лідирує Польща

pryvatni perekazy

Об’єм приватних грошових переказів в Україну за перший квартал поточного року (січень-березень) збільшився на третину – до $2,6 млрд у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Про це повідомляє “НВ Бизнес” з посиланням на дані НБУ.

Читайте також: Скільки коштує Великодній кошик в Україні та у сусідів

“Лідером з переказів в Україну стала Польща. У першому кварталі цього року перекази з цієї країни зросли майже на 45% – до $865 млн проти аналогічного періоду минулого року”, – йдеться в повідомленні котре наводить Укрінформ.

Водночас скоротився об’єм переказів з Росії за цей період на 8,3% – до $300 млн.

Читайте також: Україна на шляху до обміну податковими даними з іншими країнами. Як це зачепить українських заробітчан?

На третьому місці США – об’єм приватних грошових переказів звідти виріс на 29,7% – до $192 млн.

Читайте також: У ZUS зітхнули з полегшенням: українці не подалися до інших країн

Об’єм переказів з країн ЄС становив понад $1,6 млрд (+44%), з країн СНД – $340 млн (-5,8%).

Зазначимо, що у березні НБУ переглянув методику розрахунку приватних переказів. У регуляторі зазначили, що перегляд даних показав істотне зростання ролі приватних грошових переказів як джерела валютних надходжень в Україну, що в умовах фінансової кризи дозволило пом’якшити негативні наслідки істотного скорочення експортного виторгу й прямих іноземних інвестицій.

Відповідно до даних НБУ за минулий рік загальний об’єм приватних грошових переказів був найбільшим за останні 10 років і склав 9 290 млн дол. США, що на 1 755 млн дол. США або на 23,3% більше, ніж роком раніше — такі дані наводить економічний дискусійний клуб.

Кошти із-за кордону надходили майже в однакових обсягах як через міжнародні платіжні системи (24,0% від всіх надходжень), так і через коррахунки банків (28,0%).

Натомість, за оцінками НБУ, у 2017 році 4 452 млн дол. США або майже половина від загального обсягу грошових переказів надійшло в країну неформальними каналами (шляхом передачі наявних грошей та інших матеріальних цінностей від одного домогосподарства іншому).

Довідково: приватні грошові перекази – дохід домашніх господарств, що надходить від інших домогосподарств з-за кордону, та пов’язані з тимчасовою або постійною міграцією населення.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: