Верховна Рада працює над спільною позицією щодо польського «антибандерівського» закону


Віце-прем’єр України Павло Розенко висловив думку, що зміни до Закону про Інститут національної пам’яті Польщі можуть створювати загрозу для українців, котрі перебувають у Польщі. Ухвалені польським парламентом поправки до закону передбачають кримінальну відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів». Як повідомляє Польське радіо, Павло Розенко сповістив, що він підніме цю тему під час свого майбутнього візиту до Польщі.

Віце-прем’єр зазначив, що закон може зашкодити українцям, котрі працюють у Польщі, або прибувають до країни як туристи. Він підкреслив, що зміни можуть створювати загрозу і висловив у зв’язку з цим свою стурбованість. На його думку, рішення Сейму та Сенату Польщі скорегує українсько-польський діалог.

Спікер Верховної ради України Андрій Парубій доручив у четвер, 1 лютого, опрацювати спільну позицію українських депутатів у справі ухвалених Сенатом змін до Закону про Інститут національної пам’яті Польщі, що мають заборонити, серед іншого, так звану бандерівську ідеологію.

«Доручив Комітету Верховної ради у закордонних справах розглянути на своєму засіданні ситуацію, яка склалася у зв’язку з ухваленням у Польщі Закону про Інститут національної пам’яті і підготувати спільну позицію на розгляд Верховної Ради», – написав Парубій у Twitter. Найближче засідання парламенту у Києві відбудеться наступного вівторка.

Співголова Групи з міжпарламентських зв’язків Верховної ради України з Республікою Польща Оксана Юринець раніше заявила, що позиція парламенту у справі польського закону є необхідною, зокрема, зважаючи на українців, котрі живуть у Польщі.

«Йдеться про понад мільйон українців, котрі вчаться та працюють у Польщі. У законі є положення, що обмежують свободу слова (…) Йдеться про штрафи та тюремні вироки за публічні заяви на тему злочинної, на думку поляків, діяльності українських націоналістів», – сказала вона.

Депутат від Блоку Петра Порошенка та віце-голова Парламентської асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв закликав, у свою чергу, президентів Польщі та України до консультацій.

«Якщо польська сторона діє проти власних інтересів і робить усе, аби в Кремлі аплодували стоячи, то реакція України повинна бути спокійною та розумною. Потрібні консультації на рівні президентів і, можливо, що президент Польщі зрозуміє, що такі справи негативно впливають на інтереси самої Польщі», – зазначив Ар’єв.

В ухвалених у четвер, 1 лютого, змінах до Закону про Інститут національної пам’яті йдеться, зокрема, про можливість відкриття кримінальних проваджень за заперечення «злочинів українських націоналістів та українських формацій, котрі колаборували з ІІІ Німецьким Рейхом». У поправках до закону про ІНП є визначення таким злочинам. Це «діяння, вчинені українськими націоналістами у 1925-1950 роках, що полягали у застосуванні насильства, терору та інших форм порушення прав людини проти окремих осіб або груп людей». Відзначено також, що таким злочином була «участь українських націоналістів у знищенні євреїв і вчиненні ними геноциду громадян Другої Речі Посполитої на Волині та у Східній Малопольщі».

 

Фото ілюстративне


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: