«Весілля» Станіслава Виспянського – найбільш відповідний для Національного читання 2017


Цього року під час Національного читання поляки читатимуть «Весілля» («Wesele») Станіслава Виспянського. Цей твір вибрали у голосуванні читачі. Про це повідомили президент Анджей Дуда та його дружина Аґата Корнгаузер-Дуда під час урочистості з нагоди Міжнародного дня рідної мови, що відбулася у Президентському палаці.

Поляки зробили свій вибір з-поміж 4 творів: «Провесна» («Przedwiośnie») Стефана Жеромського, «Щоденники Сопліци» («Pamiątki Soplicy») Генрика Жевуського, «Беньовський» («Beniowski») Юліуша Словацького та «Весілля» («Wesele») Станіслава Виспянського.

Читайте також: Вісьмох українців затримано за нелегальне виробництво та продаж сигарет (Відео+Фото)

Із 37 тисяч голосів, твір «Весілля» отримав майже 18 тисяч. Цьогорічне Національне читання, в якому беруть участь, зокрема відомі актори, політики та духовенство, відбудеться 2 вересня.

Читайте також: З Новим роком та Різдвом Христовим!

Акцію Національне читання у 2012 році започаткував екс-президент Польщі Броніслав Коморовський з метою популяризації польської літератури та зміцнення почуття самоідентифікації.

Впродовж кількох років акції поляки читали вголос «Пана Тадеуша» Адама Міцкевича, твори Алєксандера Фредри, Генрика Сєнкевича та Болєслава Пруса.

IAR/Л.З.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: