Вступ до польського вишу. З чого починати.


Ірена Кулєшова

Читайте також: Україна на шляху до обміну податковими даними з іншими країнами. Як це зачепить українських заробітчан?

 

Сьогодні питання виїзду на навчання до іншої країни є дуже актуальним в Україні. Причини отримати освіту за кордоном дуже різні. Комусь цей крок радять зробити батьки, хтось самостійно приходить до цієї думки, а хтось піддається модній тенденції. Вибір країн дуже великий. Кожен майбутній студент, вибираючи країну, не тільки прислухається до внутрішнього відчуття, але й прораховує грошову сторону цього питання.

Читайте також: Наприкінці травня обмежать рух потягів з України до Перемишля

Майбутні студенти, які вирішили продовжувати своє навчання за кордоном мають неймовірну кількість питань.  Наприклад: які документи треба подавати, щоб вступити до навчального закладу; чи треба здавати якісь додаткові екзамени; яка ціна за навчання; що очікує в університеті та як проходить навчальний процес.

Читайте також: Часу на зміну місця голосування залишилося обмаль

Деякі абітурієнти, щоб отримати відповіді на свої питання і допомогу з оформленням документів для вступу та виїзду, звертаються до компаній, які спеціалізуються на освіті за кордоном. Таких компаній дуже багато і їх можна знайти в кожному великому місті. Звісно ж, праця таких агентств вимагає грошової винагороди. Скільки це буде коштувати сказати складно, бо ціна залежить від різних факторів, починаючи від міста, в якому знаходиться компанія і закінчуючи послугами, які вона буде надавати. Але, якщо немає можливості або бажання звертатися до таких фірм, завжди можна зв’язатися з представниками університету за допомогою електронної пошти і отримати відповіді на всі питання. Писати можна російською, польською та англійською мовами.

Польща. У чому переваги?

По-перше, це вигідне місце знаходження, адже Польща є сусідкою України. Для молодих людей, які тільки-но закінчили школу, це досить важливо. Студенти завжди зможуть швидко потрапити до дому на канікули, а також батьки матимуть можливість допомогти своїм дітям перебратися на нове місце, влаштуватися там або просто приїхати в гості.

По-друге, наші народи схожі за менталітетом, а польська мова легша в сприйняті та вивчені завдяки схожості з українською. Знання мови країни проживання – це велика перевага для людини, яка збирається вчитися за кордоном: завжди зможете вирішити всі питання на рівні університету, одразу знайдете друзів серед одногрупників-поляків та буде на доброму рахунку у викладачів.

По-третє, грошове питання. Тут Польща теж посідає одне з перших місць серед інших іноземних країн. Вартість навчання у приватних університетах складає десь 1000-1500 євро на рік. Здебільшого ціна залежить від міста в якому розташовано навчальний заклад та мови навчання (вчитися англійською буде дорожче). Щодо національних університетів, то середня ціна буде складати десь 3000 євро за рік. Платити можна одразу за рік, за окремий семестр чи просто розбити вартість на 10 частин та вносити плату щомісяця. В Польщі, на відміну від України, немає такого сильного поділу на університети приватні та державні. Працедавці не звертають таку увагу на статус навчального закладу. Скоріш, вони будуть зацікавлені досвідом роботи. Тому можна сміливо обирати приватний університет. До речі, викладацький склад тут нічим не гірший, ніж у державному. Часами викладачі поєднують свою діяльність одразу у декількох навчальних закладах з різним статусом.

(Далі буде)


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: