Як українці обиратимуть терапевтів, педіатрів і сімейних лікарів


Уже з квітня стартує всеукраїнська кампанія з вибору сімейного лікаря, терапевта чи педіатра і підписання з ним договору.

Читайте також: Українці становили понад дві третини нелегалів, висланих із Чехії минулого року

Як відзначили в МОЗ, підписавши договір (декларацію), ви погоджуєтеся на обслуговування у конкретного лікаря, а значить кошти, що виділяються державою на ваше медобслуговування, відтепер будуть направлятися саме в ту медустанову, де працює ваш лікар.

Разом з тим, ваш підпис не зобов’язує вас бути прив’язаним тільки до одного лікаря: при необхідності (наприклад, перебуваючи в іншому місті або якщо ваш лікар не приймає цього дня) ви можете звернутися до іншого лікаря і в іншу медустанову.

Читайте також: “Ремінь або розтин” – українців привчатимуть до пасків безпеки через шок

Крім того, при бажанні, ви можете зовсім змінити лікаря, зокрема, якщо ваш перестав вас влаштовувати як фахівець. Для цього достатньо підписати декларацію з іншим лікарем, а попередній договір буде анульований автоматично.

Читайте також: До парламентських виборів у закордонному окрузі можуть з’явитися додаткові дільниці

Варто відзначити, що самостійно в системі E-Health вам реєструватися не потрібно. За вас це зроблять медпрацівники.

Не варто зволікати, якщо ви хочете бути на обліку в конкретного лікаря, тим більше, якщо він користується популярністю. Сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

Як правильно підписати договір?

1. Визначтеся з лікарем і уточніть (у реєстратурі), чи внесено медустанову, де він працює, до системи “Електронне здоров’я” (E-Health).  Або перевірте самостійно на сайті E-Health.

2. Відправляйтеся в медустанову, де працює ваш лікар. Для підписання декларації вам потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон (на нього прийде код підтвердження реєстрації). Якщо договір укладається з педіатром, потрібно мати при собі і свідоцтво про народження дитини.

3. Лікар, медсестра або співробітник реєстратури внесе ваші дані в систему E-Health. В процесі реєстрації вам на телефон прийде код підтвердження (для перевірки, що декларація підписується з реальною людиною).

Примітка: якщо у вас немає з собою телефону, співробітник медустанови зробить ваше фото і відсканує документи, щоб прив’язати до декларації.

4. Після реєстрації вам покажуть друковану версію декларації. Вам необхідно ретельно перевірити дані, інакше договір буде недійсним.

5. Після перевірки, вам видадуть ще два зразки документа для підпису. Один з них залишається у вас. Переконайтеся, що дані в обох примірниках ідентичні і відсутні будь-які помилки. Інакше, знову ж таки, декларація буде анульована як недійсна.

6. Потім співробітник лікарні, поліклініки або амбулаторії поставить в електронній версії вашої декларації віртуальну печатку і відправить її в загальну систему E-Health.

Відтепер ви офіційно уклали декларацію з вашим лікарем і кошти надходитимуть на рахунок вашої медустанови, як тільки вона автономізується і підпише договір з Національною службою здоров’я України.

 

 

Фото ілюстративне /medinform.in.ua/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: