ЄС ускладнить систему в’їзду на свою територію


Європейський Союз має намір вимагати дозволи на в’їзд для громадян третіх держав, котрим нині для цього не потрібні візи; інформацію із запитів про подорож будуть звіряти з базами даних Інтерполу – це деякі зі змін у законодавстві, прийнятому у середу, 25 квітня, послами Євроспільноти – повідомляє Польське радіо.

Читайте також: До парламентських виборів у закордонному окрузі можуть з’явитися додаткові дільниці

Представники європейських столиць схвалили угоду між керівництвом Ради ЄС та представниками Європейського парламенту у справі Європейської інформаційної системи про подорожі та авторизацію (ETIAS).

Після набуття чинності нові правила призведуть до справжніх змін спочатку на летовищах та морських портах, а потім і на сухопутних кордонах. За новими положеннями перед входом пасажирів на борт морські та повітряні перевізники будуть перевіряти, чи громадяни третіх держав мають дійсні дозволи в’їзду на територію Євроспільноти. Через три роки з початку роботи системи це зобов’язання також буде застосовуватися до міжнародних перевізників, що здійснюють перевезення пасажирів автобусами.

Читайте також: Заборонити подвійне оподаткування заробітчан, повернути пільги їхнім родинам, а перекази в Україну визнати інвестиціями — петиція до Президента

«Цей договорів – це ще один важливий крок до захисту зовнішніх кордонів ЄС. Інформацію про те, хто приїжджає в ЄС, одержання її до того, як дана людина опиниться на кордоні, дозволить нам ефективніше затримати тих, хто може загрожувати нашим громадянам», – заявив міністр внутрішніх справ Болгарії Валентин Радєв.

Читайте також: Завдяки польській акції сироти війни в Україні отримають велосипеди

ETIAS дозволить здійснювати контроль заздалегідь і у випадку потреби відмовити у в’їзді до Шенгенської зони громадянам третіх держав, яким не потрібна віза. Рада ЄС наголосила, що це допоможе поліпшити внутрішню безпеку, запобігти нелегальній імміграції, захистити громадське здоров’я та зменшити затримки на кордонах завдяки виявленню людей, які можуть загрожувати одній з цих сфер до того, як вони прибудуть на зовнішні кордони ЄС.

Ця пропозиція стала наслідком все гіршої без пекової ситуації у Європі, а особливо хвилі терористичних замахів, а також міграційного потоку. Система передбачає, що громадяни третіх держав, котрим не потрібна віза, повинні заздалегідь отримати дозвіл на подорож. Для цього необхідно буде заповнити відповідну заяву в Інтернеті. Такий документ буде коштувати 7 євро.

Рішення у справі дозволу або відмови видаватимуть протягом 96 годин від реєстрації заяви. Остаточне рішення про в’їзд на терен країн ЄС будуть приймати прикордонники.

Після схвалення угоди послами держав Спільноти її ще має підтримати Європейський парламент і, вже формально, затвердити Рада ЄС.

Фото ілюстративне /dt.ua/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: