Євросоюз хоче поставити на кордоні роботів-поліцейських з “детекторами брехні”

robocop

Євросоюз хоче запровадити “автоматичний” контроль на своїх кордонах за допомогою комп’ютерної програми з детектором брехні і анімаційним поліцейським. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на DW.

Читайте також: Сьогодні – 33 річниця Чорнобильської катастрофи (Відео)

Передбачається, що анімаційний персонаж перевірятиме всі документи, включаючи візу, закордонний паспорт і докази фінансової спроможності, а також ставити питання, наприклад, щодо вмісту валізи або мети подорожі. Спеціальне програмне забезпечення має за виразом обличчя людини визначити, бреше вона чи ні.

Якщо людина успішно пройде “інтерв’ю” з роботом-поліцейським, її вже не перевірятимуть живі співробітники прикордонної служби. А от ті, хто “завалив” іспит, повинні будуть додатково надавати біометричні дані, наприклад, сканований знімок поверхні долоні і фото, придатне для цифрового розпізнавання рис обличчя.

Читайте також: Напрямки української трудової міграції — де більший вибір вакансій, а де вдається більше заощадити

Водночас незалежні експерти сумніваються в успіху цього проекту, вартість якого – 4,5 млн євро. Перш за все виникає питання, чи можна за виразом обличчя та мімікою встановити, чи бреше людина. Є думка, що програма дозволяє встановити, чи відчуває людина стрес. Але часто під час подорожі стрес неминучий, наприклад, коли транзитний пасажир має встигнути на наступний рейс.

Читайте також: Ще три міжнародні аеропорти Польщі змінили написання назв українських міст

У 2019 році така комп’ютерна програма в тестовому режимі буде встановлена на окремих прикордонних ділянках вздовж зовнішнього кордону ЄС, зокрема, у Литві, Угорщині та Греції.

Протягом 9 місяців тестової фази проекту проходити комп’ютерний прикордонний контроль будуть лише ті, кому вже дозволили в’їзд до ЄС, і лише добровольці. Тим часом експерти оцінять технічну частину проекту і те, наскільки придатна до використання комп’ютерна програма. Результати передадуть Єврокомісії, яка разом з країнами-членами ЄС прийматиме рішення, чи буде прикордонний контроль на кордонах Євросоюзу здійснюватися по-новому.

Щороку на територію ЄС в’їжджають близько 700 млн осіб.


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: