За кордоном постійно працює понад 3 мільйони українців – міністр соцполітики

na zarobitky

За кордоном на постійній основі працюють 3,2 мільйона громадян України.

Читайте також: Україні потрібно 50 років, аби наздогнати економіку Польщі – Світовий банк

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева з посиланням на дані Держприкордонслужби, повідомляє Укрінформ цитуючи прес-службу Мінсоцполітики.

“За даними Держприкордонслужби, за кордоном на постійній основі працюють 3 мільйони 200 тисяч чоловік, і це друга хвиля міграції – під час першої хвилі у 90-х роках ця цифра сягала показника в 7 мільйонів”, – зазначив урядовець.

Читайте також: Найбільше дозволів на роботу в Польщі видають українцям і непальцям

За його словами, єдиний дієвий спосіб збереження кваліфікованих кадрів є наближення рівня доходів населення до показників тих країн, у які сьогодні українці виїжджають на заробітки. Приміром, українські заробітчани в Польщі у середньому отримують 19,2 тис. гривень на місяць

Читайте також: Кожна п’ята польська фірма працює з українцями – Bloomberg

“Для зменшення рівня трудової міграції, як я вже неодноразово казав, середня зарплата в Україні має бути не меншою за 15 000 гривень. Ми плануємо, що в цьому році середня зарплата в грудні вийде на розмір 10000 гривень, і нам потрібно три-чотири роки, щоби наша середня зарплата вийшла на потрібні показники”, – пояснив міністр.

Як він зазначив, зростанню доходів сприяє і ситуація на ринку праці – роботодавці не мають іншого виходу, як встановлювати конкурентний розмір зарплат своїм працівникам.

“За даними Держкомстату, рівень безробіття (за методикою розрахунку Міжнародної організації праці) почав знижуватись, а це вказує на те, що конкуренція на ринку праці знижується, і роботодавці, для того щоб утримати людей, піднімають їм зарплати – але біда в тому, що це потрібно було робити ще десять років назад, тоді б ми не отримали сьогоднішню ситуацію з відтоком кадрів. Тому уряд робить усе можливе зі свого боку, щоби стимулювати процес зростання доходів людей”, – сказав Рева.

Він окремо зауважив про те, що збільшення зарплат не може спричиняти суттєвого впливу на інфляційні процеси за визначенням, оскільки таке збільшення є забезпеченим економічним ресурсом і впливати на рівень інфляції може лише опосередковано, через зростання рівня попиту.

 

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: