Заборону на торгівлю в неділю оскаржують у Конституційному суді


Авторитетна в Польщі Конфедерація приватних підприємців Lewiatan оскаржує в Конституційному суді закон про торгівлю в неділю. Підприємці вважають, що законодавці недопрацювали приписи, відтак у Законі багато невизначеності. А це в свою чергу — на думку Конфедерації — порушує принцип довіри до держави та встановленого нею законодавства.
Про звернення Конфедерації до Конституційного суду пише четверговий випуск газети “Rzeczpospolita”, про що розповідає tvn24bis.pl.

Підприємці стверджують, що нові норми містять сумнівні інтерпретації.
На переконання Lewiatana постанова створила дві групи юридичних осіб — на одних поширюється, а на інших не поширюється заборона торгівлі, а це суттєво вирізняє працевлаштованих у них осіб. Для одних існує повна свобода праці у визначені дні, для інших вона обмежена. Відтак, на переконання Конфедерації — це порушує багато конституційних норм, між іншим охорони праці, свободи виконання роботи, рівності перед законом і пропорційності.
Закон про обмеження торгівлі в неділю введений від 1 травня цього року.

Читайте також: За найменшу пенсію в Польщі не купиш навіть сірників

Містить він перелік із 32 виключень. Заборона не поширюється: на пекарні, автозаправні станції, продавців морозива, солодощів, квітів, вінків і свічок при кладовищах, в магазинчиках із сувенірами, пресою, білетів на громадський транспорт, тютюновими виробами, лотерейними білетами, почтових відділеннях.

Читайте також: Євростат порівняв кількість вакансій у країнах ЄС

Заборона також не стосується торгових закладів у готелях і закладах культури, спорту, освіти, туризму та павільйонів спеціально організованих на потреби фестивалів, ярмарок і інших громадських імпрез.
У неділю покупки можна також зробити на вокзалах(залізничних, автобусних, морських і річних), в громадському транспорті (міському наземному, річковому, морському та повітряному), а також на морських торгових кораблях.
Торгівля в неділю може також відбуватися на теренах закладів ув’язнення, військових, в аптеках і аптечних пунктах.
Якщо ж мова заходить про магазини, що працюють на засадах франшизи — то власник може відкрити його в неділю за умови, що сам особисто торгуватиме. Це ж саме стосується власників і інших магазинів.
За порушення заборони торгівлі в неділю загрожує штраф у розмірі від 1 до 100 тисяч злотих, а при систематичному ігноруванні — навіть обмеження свободи.

Фото ілюстративне /money.pl/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: