Заробітки, витрати й настрої українських заробітчан у Польщі. “Барометр трудової міграції — ІІ півріччя 2018 року”

ukrainci jidut v Polschu

Українці заробляють стільки ж, а часами навіть більше за поляків на аналогічних посадах, такі дані за повідомленням сайту forsal.pl містяться в досліджені фірми Personnel Service під назвою “Барометр трудової міграції — ІІ півріччя 2018 року”. Згідно з дослідженням, 75 відсотків українців у Польщі заробляють понад 2500 злотих у місяць на руки (нетто), а 15 % декларує суму понад 3500 злотих щомісяця.

Читайте також: Закупи в дисконтах Польщі обходяться все дорожче. Багато продуктів суттєво додали в ціні

„Уже що п’ята фірма у Польщі працевлаштовує українців, а 17 % планує у найближчий рік пошукати собі таких працівників. Потреба в персоналі зі сходу збільшується систематично — у порівнянні з І півріччям поточного року збільшилася вона на 10 %. Ба більше, результати нашого дослідження вказують, що кожен сьомий працедавець у Польщі вважає, що останнім часом процес пошуку працівника з України став складнішим. Відтак, підприємства, аби втримати здобутий рівень продуктивності, вимушені пропонувати працівникам з України умови на рівні з поляками. Окрім відповідної зарплати враховується сюди й додаткові бонуси, найчастіше, це помешкання, харчування або доступ до інтернету. Завдяки цьому праця в Польщі для українців є ще вигідніша, адже є можливість чимало зекономити” – наголошує президент Personnel Service Кшиштоф Інглот.

Високі заробітки, це друга, одразу за географічною близькістю, причина котру українці вказують аргументуючи вибір Польщі як місця заробітчанства. Так відповіло трохи більше за 50 % опитаних — на 9 відсоткових пунктів більше ніж у попередньому “Барометрі трудової міграції”. Що третя фірма платить українцям від 13,7 до 15 злотих брутто за годину, 16 відсотків до 20 злотих, а що десятий працедавець пропонує ставку вже понад 20 злотих брутто. Варто також додати, що українці в Польщі працюють більше ніж традиційні для місцевого населення 8 годин, і часто, набагато більше.

Читайте також: Українська компанія почала будувати у Польщі найбільший у Європі фруктовий завод

Водночас головним аргументом на користь трудової міграції до Польщі залишається географічна близькість — вказало на це 52 відсотки опитаних українців. Для багатьох, також має значення низький мовний бар’єр. Важливим це є для 41 % респондентів — на 7 відсотків більше ніж пів року тому. Як визнають експерти Personnel Service, вивчення польської мови не становить проблеми для більшості українців — в середньому вже через місяць вони в стані щось сказати польською і розуміють, що до них говорять поляки. Крім того, 12 відсотків опитаних визнали стабільну політично-економічну ситуацію в Польщі за головний аргумент для міграції (на 5 відсотків більше ніж в І півріччя 2018 року).

Читайте також: Підвищити мінімалку до майже 2,5 тисячі злотих пропонує профільне міністерство

На своє утримання в Польщі 39 відсотків видає в місяць суму від 200 до 500 злотих, а що п’ятий навіть менше за 200 злотих. За суму від 500 до 1000 злотих протягом місяця живе 29 відсотків українських заробітчан. Водночас, як відзначають експерти, спостерігається тенденція до збільшення видатків — в І півріччі поточного року менше за 500 злотих витрачало 66 %, тепер уже 59 відсотків.

Видатки українських заробітчан у Польщі не такі високі, в першу чергу, завдяки бонусам польських роботодавців. А вони доволі привабливі. Половина українців, які працюють у Польщі забезпечені проживанням, а що третій харчуванням. На третій позиції найчастіше пропонованих бонусів опинилося перевезення до місця праці — 28 %, і ще майже стільки ж опитаних мають доступ до безкоштовного інтернету — 27 відсотків.

До слова, враховуючи всі додаткові витрати на працевлаштування працівників зі сходу, вони доволі часто обходяться дорожче, ніж місцеві працівники. Однак, останніх бракує, а відтак українці часто залишаються єдиним виходом аби заповнити вакансії.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: