Зростає кількість поляків із негативним ставленням до українців


Поляки найтепліше ставляться до чехів, італійців, американців, англійців, словаків та угорців, натомість найменш привітно вони сприймають арабів, ромів та росіян. Про це йдеться у найсвіжішому опитуванні Центру дослідження громадської думки (CBOS), повідомляє Польське радіо.

Читайте також: До парламентських виборів у закордонному окрузі можуть з’явитися додаткові дільниці

Понад дві п’ятих анкетованих поляків (від 42% до 44%) найбільш позитивно ставляться до чехів, італійців, американців, англійців, словаків та угорців. Трохи менше респондентів – понад одна третя – прихильно сприймає іспанців, норвежців, греків та шведів (від 34% до 40%). Натомість щотретій опитаний позитивно ставиться до японців та французів (по 33%).

За інформацією CBOS, до цих народів позитивне ставлення поляків виразно переважає над негативним. У свою чергу, щодо інших народів в опитуванні переважає скоріше неприхильність, а також порівняно часто прихильність.

Читайте також: Заборонити подвійне оподаткування заробітчан, повернути пільги їхнім родинам, а перекази в Україну визнати інвестиціями — петиція до Президента

Троє з десяти анкетованих (30%) позитивно ставляться до німців, а негативно – понад одна третя (36%). Порівняно тепло поляки сприймають литовців (28%), водночас неприхильність до них відчуває 25%.

Читайте також: Завдяки польській акції сироти війни в Україні отримають велосипеди

Приблизно щочетвертий респондент тепло ставиться до латвійців, китайців, євреїв та українців (по 24%). Водночас прихильність та неприхильність до латвійців є на подібному рівні (24% проти 22%). Натомість щодо інших народів у цій групі більшою чи меншою мірою переважає неприхильність (від 31% у випадку китайців до 40% у випадку українців).

Тільки одна п’ята анкетованих тепло ставиться до в’єтнамців (21%), білорусів (21%), сербів (19%) та росіян (18%). Водночас неприхильно до них ставиться 49% респондентів.

Понад половина анкетованих найменшу симпатію відчуває до ромів (59%) та арабів (62%). Позитивно до них ставиться порівняно небагато осіб (12% до ромів та 10% до арабів).

Проти минулого року помітне погіршення ставлення майже до усіх народів в опитуванні. Автори дослідження стверджують, що це результат скоріше зменшення прихильності, ніж збільшення неприхильності.

Ставлення поляків дуже погіршилося до німців та українців – нині воно найменш позитивне приблизно за останні десять років, – підкреслили автори дослідження.

На ставлення поляків до інших народів впливає, передусім, рівень освіти та розміри населених пунктів. Особи з кращою освітою частіше прихильно ставляться до інших народів, також випускники ВНЗ порівняно менше відчувають до них неприхильність. Крім того, жителі більших населених пунктів частіше позитивно ставляться до інших народів, а в цілому менше з неприхильністю.

Фото ілюстративне /unian.ua/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: