Близько 200 тисяч українців отримали “карту поляка” – такі дані наводить посол України в Польщі

kartapolaka

Близько 200 тис. українців отримали «карту поляка», яка підтверджує належність особи до польського народу. Водночас посольство України в Польщі не має наміру цьому протидіяти. Про це повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця, інформує zahid.net з посиланням  «Українські новини».

Читайте також: Українська суботня школа у Варшаві запрошує нових учнів

За словами посла, на сьогодні «карт» видано в районі 200 тис. При цьому по точнішу інформацію він порекомендував звернутися в консульства Польщі в Україні, оскільки вони видають такі польські документи.

«Чи можна цьому протидіяти? По-перше, їх видає не посольство України, а посольство Польщі. По-друге, якщо є громадяни України польського походження, які хочуть визнавати свою приналежність до польської національності – то як цьому можна протидіяти? Хіба що потрібно робити так, щоб створити такі умови, щоб громадяни України були горді носити паспорт громадянина України», – додав Дещиця.

Читайте також: Що п’ятий український заробітчанин розчарований: за кордон більше не хочуть

При цьому він зазначив, що отримання «карти поляка» не завжди продиктоване патріотичним поривом польських українців, а передусім економічними міркуваннями.

Читайте також: “Полювання” на медиків спровокує перевірки рекрутингових агенцій. Захисна реакція чиновників Львівщини

Дипломат пояснив, що зменшення кількості виданих «карт поляка» пов’язане з набуттям чинності безвізового режиму України з ЄС – а «карта поляка» була інструментом полегшення в’їзду на територію Польщі.

«Тому що етнічні поляки отримали карту набагато раніше і вже в’їхали в Польщу», – сказав Дещиця.

Також посол спростував, що карта поляка може використовуватися як інструмент ідеологічної експансії Польщі.

«Може колись це так і планувалося – використовувати «карту» як інструмент експансії польського впливу на Україну. Але насправді одержувачі їдуть до Польщі працювати там, робити бізнес. І зовсім не для промоції польської ідеології в Україні», – вважає Дещиця.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account