Часу на зміну місця голосування залишилося обмаль

Vybory-prezydenta

Українцям, які перебувають за кордоном і досі не встали на консульський облік, але мають намір взяти участь у другому турі виборів потрібно до 9 квітня звернутися до консульства(за місцем перебування) та написати відповідну заяву про зміну місця голосування. Якщо ви раніше встали на тимчасовий консульський облік і термін його дії не вичерпався, то 21 квітня можете йти на виборчу дільницю(щоправда, не завадить перед тим все ж перевірити свою виборчу адресу).

Читайте також: “На печатці”: куди можна поїхати під час очікування дозволу на тимчасове перебування (карти побуту)

Якщо ж Ви не стоїте на консульському обліку, а для участі в першому турі виборів лише писали заяву про зміну виборчої адреси, то візьміть до уваги, що тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово – на день голосування (на конкретну дату).
Тобто у разі призначення повторного голосування(як у нашому випадку) виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.”
Часу на це все залишилося вкрай мало, адже змінити адресу голосування можна лише до 9 квітня включно, тобто фактично залишилося п’ятниця (5 квітня) та понеділок-вівторок (8-9 квітня). Заяви прийматимуть у консульствах України в години роботи установ.

Як наголошено на офіційному веб-сайті державного реєстру виборців, заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Надсилання вказаної заяви поштою (електронною поштою) законодавством не передбачено.

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати. (Перелік таких документів не є вичерпним).

Читайте також: Продукти заборонені для ввезення в Польщу з-за меж ЄС. Польська митниця застерігає

Та навіть, якщо Ви стоїте на консульському обліку, але в першому турі участі не брали то дуже важливо перевірити наявність себе у виборчих списках за адресою, яка подавалась при постановці на облік, адже часто, перебуваючи на обліку, виборча адреса залишається тією ж, що в Україні, тому обов’язково перевірте це заздалегідь.
У випадку, якщо адреса залишилась старою, потрібно подати заяву про зміну виборчої адреси у відповідній консульській установі згідно з округом(читайте від початку).

Перевірити свою виборчу адресу можна на сайті Державного реєстру виборців (тут).

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account