Чехія хоче прискорити працевлаштування українців, серед іншого медсестер


Міністерство праці та соціальних справ Чеської Республіки готує програму, яка дозволить значно прискорити офіційне працевлаштування українців. Про це, за повідомленням Радіо Свобода, заявила міністр Ярослава Нємцова.

Читайте також: Розрахунок карткою, оплата в Інтернеті, доступ до рахунку — серйозні зміни для клієнтів польських банків

У Чехії зараз кількість вільних робочих місць досягла рекордного числа, незайнятими є понад 260 тисяч місць, заявила міністр. Це передусім медичні сестри та працівники соціальної сфери, а також робітники середньої технічної кваліфікації, будівельники. Наразі в Чеській Республіці працює 374 тисячі іноземців, з них 280 тисяч – громадяни ЄС, 94 тисячі – громадяни з інших країн Європи та Азії. Українці з цієї кількості становлять 70 тисяч.

Міністр Ярослава Нємцова минулого тижня відвідала Україну, зокрема посольство Чехії в Україні, а також генеральне консульство у Львові, щоб домовитись про спрощення й прискорення процедури оформлення дозволу на роботу. Зокрема, передбачається збільшення кількості робочої сили з України з правом працевлаштування на два роки до 19 600 осіб.

Читайте також: Хорватія ступила на шлях запровадження євро

У Чехії не вистачає кількох тисяч осіб, щоб піклуватися хворими, людьми похилого віку та інвалідами. «Я знаю, що ми можемо їх працевлаштувати дуже швидко», – сказала Нємцова про шанси залучити українських медсестер.

Читайте також: Найбільше грошей у Польщі залишають західні туристи, однак українці лідирують у персональному заліку

Тим часом, близько 3 тисяч кандидатів претендувало на 5 вільних місць праці на посаду медсестри чи медбрата — такий рекорд занотовано в Італії. Як повідомляє tvn24bis.pl, встановлено його в Турині під час конкурсу оголошеного місцевим шпиталем.

Кандидатів зголосилося так багато, що понеділковий конкурс треба було проводити в спортивній залі, де відбуваються концерти за участю натовпу глядачів.

На оголошений шпиталем Humanitas Gradenigo конкурс приїхало 2839 медпрацівників з цілої Італії. Середній вік кандидатів 28 років.

Згідно з італійським законодавством працівники всіх державних установ — серед іншого медичних установ та шкіл — приймаються на роботу тільки за результатами відкритого конкурсу.

Туринський шпиталь організував такий набір вперше від 2010 року. У зв’язку з розширенням медзакладу було вирішено збільшити кількість медперсоналу на 5 осіб.

ЗМІ підкреслюють, що дирекція розраховувала на значне зацікавлення. Але те, що відбулося, локальна преса в П’ємонті назвала “облогою”.

Фото ілюстративне з вільних джерел


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: