Чехія запровадила нові правила для власників робочих карт


Українців, що працюють у Чехії, попереджають про нові правила для власників робочих карт. Про це за повідомленням Укрінформ йдеться на сторінці Посольства України в Чехії у Facebook.

Читайте також: Українська суботня школа у Варшаві запрошує нових учнів

«До уваги українських громадян, що працюють та проживають в Чеській Республіці. З 31 липня 2019 діють нові правила Чеської Республіки для власників робочих карт (zaměstnanecká karta)», – йдеться у дописі.

Повідомляється про запровадження ряду нововведень. Зокрема, якщо це перша робоча карта у працівника, то він можете змінити роботодавця не раніше, ніж через 6 місяців після отримання робочої карти. Звільнитися раніше зазначеного терміну можна в випадку, якщо роботодавець порушує права працівника.

Читайте також: Що п’ятий український заробітчанин розчарований: за кордон більше не хочуть

В інших випадках потрібно не пізніше, ніж за 30 днів до запланованої зміни місця роботи чи позиції, подати повідомлення про зміну до Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки. Судячи з інформації українських дипломатів це далеко не єдина зміна котра торкнеться працівників. Кому цікаво й володіє чеським, може детальніше ознайомитися зі змінами за посиланням.

Читайте також: “Полювання” на медиків спровокує перевірки рекрутингових агенцій. Захисна реакція чиновників Львівщини

У Посольстві закликали українців, що працюють у Чехії, бути обачними.

Довідково. За даними Мінпраці Чехії, на кінець 2018 року в Чехії було працевлаштовано 121 086 громадян України, що становить понад 20% всіх іноземців, які працюють в республіці. Нагадаємо, що цього року чеський уряд подвоїв річну квоту на українських працівників з 19 600 до 40 тисяч осіб.

Торік поліція Чехії затримала майже 5000 іноземців-нелегалів, переважно це українці, котрі незаконно працювали у країні з польськими дозволами на роботу.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account