Чергова податкова зміна в Польщі торкнеться кожного платника, рівно ж як і заробітчан


З нового року кожен платник податків, не залежно від того фізична це особа чи юридична буде мати індивідуальний податковий мікрорахунок, призначений для сплати відповідних зборів — про це як пише gazetaprawna.pl розповів міністр фінансів Польщі Маріан Банаш (Marian Banaś).

Читайте також: Невтішні новини для заробітчан: злотий слабне, а гривня міцнішає

Шеф міністерства фінансів пояснив, що податковий мікрорахунок на який будуть скеровуватися внески ключових податків, таких як: CIT, PIT  і VAT, буде містити PESEL або NIP і його можна буде отримати на сторінці www.podatki.gov.pl, а також у кожному відділенні податкової.

Міністр також підкреслив, що старі рахунки податкових служб, які були призначені для внесків PIT, CIT i VAT будуть закриті 31 грудня 2019 року.

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

“Аби підготувати платників податків до змін, заплановано в IV кварталі поточного року запустити так званий генератор податкових мікрорахунків. Він буде працювати цілодобово, відтак номер свого податкового мікрорахунка можна буде дізнатися у будь-який момент скориставшись з мобільного обладнання (телефону, планшета чи ноутбука)” – зазначив урядовець.

Читайте також: Гривня посіла перше місце у світі зі зростання щодо долара

За словами міністра фінансів, “найважливіша перевага для платника податків полягає у наявності єдиного індивідуального мікрорахунка для внесків ключових податків і це не зважаючи на зміну місця проживання або ведення діяльності”. Досі, при зміні місця проживання кожен платник податків мусів у найкоротший термін написати про це заяву в податкову. Певно з запровадженням нововведення це зміниться.

Крім того, в міністерстві сподіваються, що наявність єдиного мікрорахунка зменшить кількість помилок через подання неточних даних під час виконання перерахунків. Завдяки швидкій ідентифікації податкового перерахунку буде він негайно зреалізований, що дозволить наприклад одразу отримати довідку про відсутність податкової заборгованості (zaświadczenia o niezaleganiu w płatności podatków).

Голова мінфіну наголосив, що індивідуальні податкові мікрорахунки (проєкт “Witraż”) будуть активні з 1 січня 2020 року і будуть обслуговуватися Польським національним банком (Narodowy Bank Polski).

На сьогодні, вищезгаданий “генератор рахунків” на сторінці польської податкової ще не запущений. “Коли і Як” можна буде отримати податковий мікрорахунок Наша Польща обов’язково повідомить. Поки зрозуміло одне, що для його отримання потрібно бути офіційно працевлаштованим, мати PESEL або NIP, і щоб працедавець сплачував податки. Більше деталей варто чекати вже наприкінці вересня – початку жовтня.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account