Чверть роботодавців готова платити українцям більше від поляків


Працівники з України заробляють стільки ж, як і поляки, а зважаючи на кадровий дефіцит кожен четвертий роботодавець готовий платити українцям навіть більше за поляків, наголошує експерт компанії Personnel Service, опираючись на дані з дослідження “Барометр трудової міграції — І півріччя 2018”. Про це пише портал forsal.pl посилаючись на ISBnews.

Читайте також: Розрахунок карткою, оплата в Інтернеті, доступ до рахунку — серйозні зміни для клієнтів польських банків

“Уже певний час зарплати поляків і українців однакові. Період, коли українцям за ту ж роботу платили менше, відійшов в минуле, що підтверджує простий факт: потреби в працівниках зі сходу швидко збільшуються, відтак працедавці вимушені пропонувати їм кращі умови, наближені до тих, які пропонують співвітчизникам. Щораз частіше, окрім зарплатні, працедавці пропонують українцям різні “бонуси”, такі як безкоштовне житло, інтернет чи транспортування до місця праці, що додатково впливає на збільшення їхнього реального заробітку” наголошує Кшиштоф Інглот президент Personnel Service.

42 відсотки польських працівників позитивно налаштовані до українських робітників у Польщі. Нейтральне ставлення висловило 44% опитаних. У порівнянні до другого кварталу 2017 року незначно збільшився відсоток негативно налаштованих до працівників з України — 11% проти 7 відсотків рік тому. Найбільше поляків із негативним ставленням серед осіб з освітою не вище середньої — 27 % у порівнянні до 5 відсотків осіб із вищою освітою і серед наймолодших респондентів — 16% у порівнянні до 6 відсотків серед людей віком 45-54 роки.

Читайте також: Хорватія ступила на шлях запровадження євро

“Позитивне ставлення до українців походить від впевненості за власне місце праці. 89 відсотків польських працівників переконані, що громадяни України не відбирають роботу в поляків. Протилежну точку зору має 11%, в основному люди з середньою освітою (29%). Інакше ситуація виглядає коли питання заходить про оплату. 38 відсотків польських працівників вважають, що наплив громадян України на польський ринок праці гальмує збільшення платні. Водночас варто наголосити, що цей показник на 4 проценти менший ніж у попередній редакції дослідження. Натомість 58 відсотків респондентів переконані, що українці жодним чином не впливають на підвищення зарплат у польських фірмах” – йдеться у результатах дослідження.

Читайте також: Найбільше грошей у Польщі залишають західні туристи, однак українці лідирують у персональному заліку

Проблеми з пошуком працівників сприяє тому, що збільшується відсоток працедавців готових платити українцям “на руки” більше ніж полякам. Так задекларувало аж 24 відсотки роботодавців, у порівнянні з 16% у другому півріччі 2017 року.

Водночас, інше опитування на площадці Ariadna показало, що 24 відсотки поляків вважає, що іноземці повинні заробляти значно менше або ж трохи менше ніж вони. Такі результати дивують експертів, особливо з огляду на те, що 2,5 млн поляків перебувають на міграції. А кількість поляків, які бажали б заробляти на рівні з західними сусідами ще більша. Та як твердить експерт, регулює це питання не чиєсь бажання, а ринок праці. Як наголошує Кшиштоф Інглот, уже зараз українці заробляють стільки ж, що й поляки, і з огляду на велику потребу в них, та ситуація не підлягає зміні.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: