До 5 років в’язниці за “скручення” спідометра автомобіля — депутати польського сейму підтримали зміни до закону

spidometr

Польський сейм ухвалив без жодних поправок зміни до Закону про дорожній руху, зокрема в частині введення покарання від трьох місяців до 5 років ув’язнення за фальсифікацію показників автомобільного спідометра. Як нагадує forsal.pl, зміни запропонувало внести Міністерство Юстиції, серед них зокрема й заборона заміни спідометра в автомобілях. Єдиним винятком може бути його пошкодження або необхідність заміни запчастини, нероздільно пов’язаної з лічильником.

Читайте також: Контроль за внесками в ZUS. Достатньо зареєструвати свою сторінку

Згідно з пояснювальною запискою метою змін до Закону є протидія “патологічному явищу втручання в обрахунки лічильника кілометражу пробігу автомобіля”.

До речі, відтепер за таке шахрайство відповідатимуть у рівній мірі, як замовник так і виконавець, до прикладу автомеханік станції техобслуговування.

Читайте також: „Piotr i Paweł” доживає віку. На польському ринку його замінить нова мережа

Крім того, згідно з законодавчими змінами, автовласнику котрий не сповістить на станції контролю автомобілів про заміну спідометра на новий загрожує штраф до 3 тисяч злотих.

Читайте також: У Підляському воєводстві побільшало нелегальних заробітчан

Ба більше, проект передбачає також те, що під час дорожнього контролю поліцейські, прикордонники, транспортні інспектори, військові жандарми і митники будуть зобов’язані записуватися актуальний стан спідометра автомобіля зупиненого для перевірки. Надалі ця інформація має надходити до центральної бази обліку автомобілів. На думку законотворців це дасть можливість порівнювати чергові дані перевірок лічильника й в такий спосіб ефективніше викривати шахраїв.

Поправки до Закону тепер потрапили на затвердження до Сенату.

Фото ілюстративне /Foram/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: