Фіктивні фірми, такі ж дозвільні документи, незаконна робота в Німеччині та Швеції. За махінації затримано сімох осіб.

straż

Семеро осіб почули звинувачення в організації нелегального перетину кордону та перебування на території Польщі та Європейського Союзу іноземців зі Східної Європи — поінформувала у вівторок прокуратура та прикордонна служба. Як пише сайт forsal.pl із посиланням на агентство PAP, слідством було встановлено, що протягом 2013-2018 років, група організувала перетин кордону та уможливила перебування в Польщі щонайменше 50 іноземців. “Здебільшого це були громадяни України, Білорусі, Молдови та Росії” – розповів прес-секретар Регіональної Прокуратури в Любліні Пьотр Марко.

Читайте також: „Piotr i Paweł” доживає віку. На польському ринку його замінить нова мережа

Ліквідувати злочинну групу вдалося прикордонникам з відділу в Гребенному під наглядом Регіональної Прокуратури в Любліні та у співпраці з Європолом, а точніше Європейським центром у справах незаконного переміщення мігрантів.

“До складу злочинного угруповування входили як громадяни Польщі, так й іноземці, зокрема з України, Росії й Німеччини” – розповів прес-секретар коменданта надбужанського відділу прикордонної служби Даріуш Сенецькі.

Читайте також: У Підляському воєводстві побільшало нелегальних заробітчан

Група провадила діяльність у 2013-2018 роках. Аби уможливити перетин кордону та легалізувати перебування іммігрантів у Польщі створювалися різноманітні фірми. Як розповів Пьотр Марко, на теренах Замостя й регіону було створено десятки фірм, які реально не провадили жодної економічної діяльності, але водночас активно реєстрували в повітовому управлінні праці в Замості значну кількість заяв про намір працевлаштувати іноземців (oświadczeń o zamiarze zatrudnienia obcokrajowców). Одночасно подавалися заяви до воєводського управління про видачу дозволів на працю для іноземців у Польщі.

Читайте також: У Вроцлаві влада перервала марш націоналістів через антиукраїнські гасла

“У такий спосіб було організовано процедуру перетину польського кордону оминаючи вимоги законів, а також робили можливим перебування іноземців на території Польщі” – наголосив речник прокуратури.

Як встановили в прокуратурі подані до управлінь документи з боку працедавців, так і з боку іноземців “були фіктивними ”, оскільки іноземці одразу після отримання польського дозволу на перебування бралися до роботи в Німеччині та у Швеції й не мали ані наміру, ані можливості виконувати повірену їм роботу в Польщі згідно з задекларованими заявами.

Як встановило слідство члени угруповування завдяки таким схемам заробили щонайменше 58 тисяч євро.

“Дохід шахраїв складався здебільшого з оплат за фіктивні документи необхідних для перетину кордону з РП, за які іноземці платили організаторам по 100 євро з особи” – уточнили в прокуратурі.

Семеро осіб (чотири жінки та троє чоловіків), яких підозрюють в участі в організованій злочинній групі прикордонники затримали в Замості та Любліні. Серед них також затриманий уже в аеропорту Любліна у Свиднику 49-річний поляк, який почув звинувачення в керуванні злочинною групою.

Під час обшуків у квартирах підозрюваних, а також в офісах вилучена повна документація фірм, які використовувалися для легалізації перебування іноземців у Польщі.

Районний суд у Любліні, на внесок прокуратури, заарештував на три місяці лідера групи. Інші підозрювані залишатимуться під наглядом поліції. Їм також заборонено залишати межі країни, а також провадити будь-яку діяльність пов’язану з перетином кордонів РП іноземцями.

За скоєні злочини учасникам групи загрожує до 12 років ув’язнення.

Прокуратура та прикордонники продовжують слідство у цій справі, а відтак не виключають нових затримань.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: