Глава МЗС: Справу процедури контролю верховенства права вважаємо закритою


Польща показала, що вона веде діалог. Так міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський прокоментував відповідь Варшави на рекомендації Європейської комісії щодо Конституційного суду.

Читайте також: Українські заробітчани все більше укорінюються в Польщі

20 лютого Міністерство закордонних справ Польщі направило Єврокомісії відповідь на рекомендації органу, що стосувалися стану верховенства закону в Польщі.

Польська сторона заявила, що недавно були введені зміни до системи функціонування Конституційного суду, які відповідають європейським стандартам. У листі також стверджується, що Конституційний суд повернувся до нормального функціонування завдяки новим законам, а також завдяки тому, що президент Польщі Анджей Дуда призначив нового Верховного суддю Конституційного суду.

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

У листі було також зазначено, що в діалозі з Єврокомісією повинні діяти такі правила як об’єктивність, повага до суверенітету і національної самоідентифікації. На думку дипломатичного відомства Польщі, ці правила порушують висловлювання віце-голови Єврокомісії Франса Тіммерманса, який закликав європейські держави об’єднатися з Єврокомісією проти Польщі. Відомство закликало віце-главу ЄК не висловлюватися в такому дусі.

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

За словами глави МЗС Польщі, Варшава представила Єврокомісії вичерпні пояснення. Він зазначив, що на цьому питання контролю верховенства закону в Польщі можна вважати закритим. Як підкреслив Вітольд Ващиковський, подібної думки дотримуються багато європейських політиків.

«Я їжджу по Європі, відвідую різні європейські столиці, де обговорюють важливі європейські питання, і мене вже давно ніхто не питає про це», – сказав він.

Нагадаємо, що в липні 2016 року Єврокомісія ухвалила рекомендації для Польщі щодо верховенства права в зв’язку з кризою навколо Конституційного суду. Рішення Єврокомісії означало перехід до другого етапу процедури контролю верховенства права, введеної щодо Польщі в січні 2016 року.

IAR/Т.А.


0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account