«GPC»: Росіяни провокують


Посол Росії в Польщі Сєрґєй Андрєєв, разом із групою дипломатів, а також місцевих політиків з Калінінградської області, влаштував політичну провокацію в Пєнєнжні, – повідомляє «Gazeta Polska Codziennie». Російська делегація поклала квіти на місці, де раніше стояв пам’ятник кривавому генералові Іванові Черняховському, вбивці солдат Армії Крайової.

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

Росіян супроводжував Славомір Закшевський з польської націоналістичної організації «Obóz Wielkiej Polski» (укр. – «Табір Великої Польщі»). Ця організація відома кільканадцятиособовими маніфестаціями перед Посольством України в Польщі під час вторгнення Росії до Криму. У ході свого виступу Закшевський розкритикував рішення польської влади щодо ліквідації монументу, присвяченого Черняховському, оскільки, на його думку, це було незгідне зі «слов’янськими звичаями» збереження пам’яток. Монумент в Пєнєнжні демонтовано у вересні 2015 року. Його ліквідації протягом багатьох років домагалися польські середовища, що виборювали незалежність, зокрема, «Солідарність».

Іван Черняховський як командувач 3 Білоруським фронтом був відповідальний за виконання Вільнюської операції влітку 1944 року. Він призвів до арешту полковника Алєксандера Кшижановського «Вілька» і роззброєння близько 8 тисяч вояків Армії Крайової, чимало яких було або заслано до Сибіру, або примусово мобілізовано до Червоної Армії. Це сталося після того, як Совєти, за підтримки АК, увійшли до Вільнюса.

А.М.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: