«GPC»: Росіяни провокують


Посол Росії в Польщі Сєрґєй Андрєєв, разом із групою дипломатів, а також місцевих політиків з Калінінградської області, влаштував політичну провокацію в Пєнєнжні, – повідомляє «Gazeta Polska Codziennie». Російська делегація поклала квіти на місці, де раніше стояв пам’ятник кривавому генералові Іванові Черняховському, вбивці солдат Армії Крайової.

Читайте також: Зміни у переліку документів для постановки на консульський облік

Росіян супроводжував Славомір Закшевський з польської націоналістичної організації «Obóz Wielkiej Polski» (укр. – «Табір Великої Польщі»). Ця організація відома кільканадцятиособовими маніфестаціями перед Посольством України в Польщі під час вторгнення Росії до Криму. У ході свого виступу Закшевський розкритикував рішення польської влади щодо ліквідації монументу, присвяченого Черняховському, оскільки, на його думку, це було незгідне зі «слов’янськими звичаями» збереження пам’яток. Монумент в Пєнєнжні демонтовано у вересні 2015 року. Його ліквідації протягом багатьох років домагалися польські середовища, що виборювали незалежність, зокрема, «Солідарність».

Іван Черняховський як командувач 3 Білоруським фронтом був відповідальний за виконання Вільнюської операції влітку 1944 року. Він призвів до арешту полковника Алєксандера Кшижановського «Вілька» і роззброєння близько 8 тисяч вояків Армії Крайової, чимало яких було або заслано до Сибіру, або примусово мобілізовано до Червоної Армії. Це сталося після того, як Совєти, за підтримки АК, увійшли до Вільнюса.

А.М.


0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account