«GW»: Чи Трамп віддасть Крим в оренду Росії?


«Тоді, як віце-президент США Майк Пенс переконував у Мюнхені, що Америка не залишить Європи, в “The New York Times” описувався новий мирний план для України. Дуже невигідний для Києва», – у вівторковому часописі «Gazeta Wyborcza» публіцист Бартош Вєлінський коротко переповідає оприлюднену в понеділок інформацію про так званий мирний план, привезений до адміністрації нового американського президента депутатом Андрієм Артеменком.

«Як люди Трампа уявляють собі мир в Україні? – питає публіцист. – План начебто виглядає так: російська армія виходить з Донбасу, а українці в референдумі голосують за передачу Криму в оренду Росії на 50 або 100 років. Натомість, ЄС та США скасовують введені 2014 року санкції. Тоді нічого не заважає тому, аби Трамп, як він це анонсував під час виборчої кампанії, зблизився з Путіном».

Читайте також: Українські заробітчани все більше укорінюються в Польщі

За повідомленням «The New York Times», пропозицію було представлено наприкінці січня опозиційним українським депутатом Андрієм Артеменком в Нью-Йорку під час таємної зустрічі з юристом Трампа Майклом Коеном і давнім партнером теперішнього президента Феліксом Сатером. Після цього матеріали було переказано Майклові Фліннові, радникові Трампа, що минулого тижня подав у відставку через підозри в зв’язках з Росією.

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

Дана пропозиція, – читаємо в газеті, – була б надзвичайно вигідною для Росії, адже де факто цим була б легітимізована проведена нею анексія Криму. Проте, це був би катастрофічний сценарій для України, котрий би значив, що США просто використали її суверенітет як розмінну монету у відносинах з РФ.

А.М.


0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account