Хорватія ступила на шлях запровадження євро


Хорватія подала заявку на приєднання до Європейського механізму валютного курсу (ERM-2), який є попереднім етапом на шляху до запровадження євро.

Читайте також: Збільшення мінімалки: А чи готові польські підприємці до урядових темпів

Хорватія сподівається отримати дозвіл на приєднання до ERM-2 наступного року. Якщо Європейський центральний банк і члени єврозони дадуть “зелене світло”, Загреб може запровадити євро не раніше 2023 року.

В опитуванні, проведеному центральним банком на початку цього року, 52% хорватів висловилися за прийняття євро, тоді як 40% висловилися проти.

Читайте також: Влада Польщі перед виборами анонсувала збільшення мінімальної зарплати

Чиновники, зокрема центральний банк, кажуть, що запровадження євро є найкращим вибором для країни, чиї найважливіші торговельні партнери перебувають в зоні євро.

Читайте також: Мінімалка в 3 тисячі злотих уже до кінця 2020, а ще за кілька років у 4 тисячі злотих на місяць

Минулого року уряд Хорватії ухвалив нову стратегію, яка передбачає вступ до єврозони та перехід на єдину валюту протягом п’яти-семи років.

Болгарія готується запровадити євро вже 2022 року. Водночас влада Польщі запевняє: запровадження євро – не в інтересах країни.

Після вступу Болгарії та Хорватії, поза єврозоною залишаться Польща, Угорщина, Чехія, Швеція і Данія». Поки що конкретної дати переходу на євро не визначила Румунія, але про такі плани Бухарест вже повідомив.

Нагадаємо, що нещодавно уряд Хорватії вирішив збільшити квоту для іноземних працівників у сфері туризму на 2 тисячі осіб та на тисячу у будівельному секторі. Як розповідала Наша Польща, іноземні працівники, котрі їдуть на роботу в Хорватію, походять переважно з балканських країн, які не входять до Європейського Союзу, а також з України та деяких країн Азії. Щодо зарплат, то середня місячна зарплата в Хорватії у квітні цього року становила 6434 кун хорватських, в це приблизно 3700 польських злотих.

 

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account