Хто заплатить за лікування незастрахованих іноземців? Тягар може лягти на країни походження

likar

Підписати з країнами, з яких до Польщі приїжджає найбільше громадян, угоди про оплату медичних послуг. З такою пропозицією до кабінету міністрів Польщі звернулася Головна лікарська рада. Про це з посиланням на «Gazeta Wyborcza», повідомляє Польське радіо. Рада також пропонує створити гарантійний фонд, з якого медичні центри могли б отримувати за лікування незастрахованих іноземців.

Як пише у четвер «Gazeta Wyborcza», у 2018 році лікування незастрахованих іноземців обійшлося Університетській лікарні у Кракові в суму 456 тисяч злотих (понад 106 тисяч євро), Університетській лікарні в Ґданську – в 240 тисяч злотих (понад 56 тисяч євро). Непокриті рахунки за лікування незастрахованих іноземців у ґданській мережі медичних центрів Copernicus – це 700 тисяч злотих (майже 160 тисяч євро).

Читайте також: Спікер Сейму Польщі подав у відставку після скандалу з авіаперельотами

Іноземці, котрі не мають медичного страхування, часто після лікування втікають з лікарень або ж вказують неправдиві дані під час виписування рахунку. Неоплачені рахунки обтяжують бюджет медичних центрів. «Роботодавці не реєструють іноземних працівників, отже ті не мають страхування», – наголошено на шпальтах видання. Газета додає, що важко навіть вказати точну кількість «нелегальних» працівників. «Торішній контроль Інспекції праці стосувався 40 тисяч працівників, 18,4 % з них працювали у Польщі нелегально».

Читайте також: Небажання сортувати сміття вдарить по кишені. Президент Польщі підписав відповідний закон

Минулого року лікарі звернулися до міністра здоров’я та міністра закордонних справ з проханням розв’язати цю проблему. «У зв’язку зі збільшенням у Польщі кількості іноземців з країн, що не належать до ЄС, фінансовий ризик лікування таких осіб повністю несе медичний центр. В ситуації, коли іноземець не має коштів на лікування або ж не має дійсного медичного страхування, повернення коштів його лікування шляхом судового позову практично неможливе», – написала у листі до міністрів Головна лікарська рада. Рада пропонує створити гарантійний фонд, з якого медичні центри могли б отримувати за лікування незастрахованих іноземців, але передусім – підписати з країнами, з яких до Польщі приїжджає найбільше громадян, угоди про оплату медичних послуг. Міністерство здоров’я аналізує справу.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account