Іноземці скаржаться на роботу воєводських управлінь: надто тривалий процес легалізації


Відповідно до останнього звіту Верховної палати контролю (NIK), воєводські управління не справляються з обслуговуванням усе більшої кількості іноземців, які хочуть легалізувати своє перебування. Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на речницю Палати Ксенію Мацьчак.

Читайте також: Професіоналізм проти освіти: Варшава дозволяє добре заробляти навіть без диплома

«Причина в проблемах з персоналом в управліннях та недостатнє фінансування їх діяльності. Термін легалізації перебування осіб, які прибувають із-за кордону, протягом чотирьох років збільшився більш ніж втричі – з 64 до 206 днів. Антирекорд – іноземець чекав на рішення понад три роки», – наголосила речниця Палати.

Контрольно-аудиторські процедури видачі посвідчень на проживання та проїзних документів виявили порушення в 70 відсотках випадків, додає Ксенія Мацьчак:

Читайте також: Українці шукають у Польщі некваліфіковану роботу. Але все частіше виключно “на старт”

«Середній час розгляду справ у ревізованих воєводських управліннях щодо легалізації перебування іноземців систематично збільшувався та відрізнявся між окремими воєводствами. Наприклад, у 2018 році в Люблінському воєводстві це було 116 днів, а в Нижньосілезькому – 328 днів. Хоча, як правило, всі ці провадження мають бути закінчені протягом 90 днів», – наголосила речниця.

Читайте також: Цьогорічна трудова міграція до Польщі б’є рекорди

Такі ситуації викликають скарги іноземців. У період з травня 2014 року по листопад 2018 року Адміністративні воєводські суди винесли 115 вироків, які підтверджують бездіяльність або надмірну тривалість судових розглядів, тому воєводам доведеться сплатити загальну суму понад 200 тисяч злотих.

На початку 2019 року понад 372 тисяч іноземців мали дійсні документи, що підтверджують право на проживання на польській території.

Як розповідала Наша Польща, цьогорічна трудова міграція до Польщі б’є рекорди.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account