Іноземці вже назбирали на пенсію в польському ZUS 13 млрд злотих


Найбільше рахунків і субрахунків для громадян з-за меж Європейського Союзу, ZUS створив для працівників з України, Білорусі, Молдови та Росії – про це повідомляє сайт економічних новин forsal.pl з посиланням на газету “Rzeczypospolita”. Багато іноземних працівників із рахунками у польському органі соціального страхування також походить з Румунії — одного з членів ЄС — наголошує видання. У переліку іноземців із найбільшою загальною сумою на рахунках і субрахунках у ZUS знаходяться також громадяни Німеччини та Франції.

Польське друковане видання наводить дані ZUS на тему “Іноземці у польській системі соціального страхування” з яких стає очевидним, що кількість працівників з-за кордону працевлаштованих у Польщі та зареєстрованих в органах соціального страхування суттєво зросла. Якщо у грудні 2008 року в Центральному Реєстрі Застрахованих фігурувало 65 тис. іноземців, то у вересні 2018 року їх було вже понад 569 тисяч.

Читайте також: Розрахунок карткою, оплата в Інтернеті, доступ до рахунку — серйозні зміни для клієнтів польських банків

Найсуттєвіше збільшення було зафіксоване протягом останніх чотирьох років. Так якщо у період 2009-2014 кількість іноземців, котрі почали робити внески до пенсійного фонду збільшилася на трохи більше за 59 тисяч, то від грудня 2014 до вересня 2018 року ця кількість сягнула майже 445 тис. – наголошує “Rz”.

Читайте також: Хорватія ступила на шлях запровадження євро

Більшість з того переліку складають чоловіки у віці 20-48 років. Троє з чотирьох застрахованих у ZUS іноземців приїхало до Польщі з України. Більша частина з них працює у мазовецькому, вєлькопольському та шльонському воєводствах, а найменше у свєнтокшиському, варміно-мазурському, підляському та підкарпатському воєводствах.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: