Кабмін визначився що робити з трудовими мігрантами в найближчі роки

kmu

Уряд затвердив та оприлюднив план заходів на 2018-2021 роки щодо реалізації Стратегії державної міграційної політики України. З відповідним розпорядженням можна ознайомитися на Урядовому порталі. Загалом план заходів складається з 46 пунктів. Частина з них стосується власне тих громадян України, що подалися на трудову міграцію.

Читайте також: Подвійне громадянство етнічним українцям з дружніх країн — президентська ініціатива

Тож, згідно з планом заходів від зараз і до 2021 року мають удосконалити методи організації та порядок збору даних у сферах міграції, у тому числі трудової, що використовуються органами державної влади. Крім того, уряд запланував проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення України щодо зовнішньої трудової міграції; можливих ризиків, пов’язаних з незаконною зовнішньою трудовою міграцією, у тому числі потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми; умов міжнародних договорів України щодо трудової міграції; соціального та правового захисту трудових мігрантів і членів їх сімей; реінтеграції в суспільство трудових мігрантів — громадян України і членів їх сімей після повернення в Україну; прав мігрантів на соціальне забезпечення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування; іншої інформації, що підвищує рівень обізнаності з питань міграції.

Окрім того, планується запровадити регулярний перегляд нормативно-правових актів у сфері дозвільної системи працевлаштування в Україні іноземців та осіб без громадянства з урахуванням ситуації, що склалася на внутрішньому ринку праці, а також у сфері ліцензування діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Читайте також: Електронна реєстрація для охочих перетнути кордон має владнати проблему з живою чергою

Цікаво, що лише на 2020 рік заплановано сприяти працевлаштуванню трудових мігрантів — громадян України і членів їх сімей після повернення в Україну з урахуванням рівня їх освіти, професійного досвіду, кваліфікації та потреб ринку праці.

Читайте також: Український Президент відвідає Варшаву 1 вересня

А от 2019 року, мали б створити єдиний інформаційний портал для мігрантів — громадян України, які перебувають за кордоном і виявили бажання повернутися в Україну, щодо документів, митних процедур та іншої інформації, необхідної для повернення на територію України.

До слова, стратегія державної міграційної політики України до 2025 року буде реалізовуватися у 2 етапи.

Перший етап, розрахований власне на 2018-2021 роки, спрямований загалом на вдосконалення нормативно-правових актів у сфері міграції та розв’язання нагальних проблем в окремих сферах міграції та щодо окремих категорій мігрантів.

На цьому етапі зусилля органів державної влади будуть спрямовані на формування та реалізацію державної міграційної політики, яка, як очікується, позитивно вплине на консолідацію української нації та безпеку держави, сприятиме задоволенню потреб економіки в робочій силі, відповідатиме міжнародним стандартам і міжнародним зобов’язанням України.

Згідно з повідомленням, під час реалізації плану буде вжито заходів щодо привернення уваги до міграційних проблем, спрямування і згуртування суспільства з метою їх розв’язання, забезпечення взаємозв’язку міграційної політики з іншими сферами діяльності держави, перехід від політики реагування у відповідь на внутрішні та зовнішні чинники у сфері міграції до більш активної і цілеспрямованої політики.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: