Карта поляка і фальшиві документи за 1,5 тисячі доларів

kartapolaka

Про Карту поляка і фальшування документів, які підтверджують польське походження, повідомляє авторитетне видання «Gazeta Wyborcza».

Читайте також: Паркінг для вагітних. Чиновники варшавської дільниці розраховують на порядність міщан

Карта поляка – це документ, який підтверджує приналежність до польської нації, дозволяє іноземцеві вільно приїжджати до Польщі, поселитися на постійно та працевлаштуватися на таких самих засадах, як поляки.

Щоб отримати документ, як нагадує Польське радіо, треба доказати польське походження, натомість ті, хто цього підтвердити не можуть, повинні пред’явити довідку від польської організації, що підтверджує активну участь претендента у популяризації польської мови й культури. Упродовж десяти років (у період 2007–2017) заяви на Карту надійшли від понад 220 тисяч осіб, половина з них – з України та Білорусі.

Читайте також: Контролер у громадському транспорті: що йому дозволено під час перевірки квиточків

Проте, як вказує Верховна палата контролю, польські консульства на Сході не встигають обслуговувати всіх охочих. Не скрізь є також відповідне обладнання, яке дозволяє виявити, що представлені документи фальшиві. Цим користуються шахраї, які за відповідну плату готові підготувати пакет сфабрикованих доказів польськості.

Читайте також: Виборець зі спущеними штанами підірвав мережу: стало відомо, хто він

В Астані, Гродні, Луцьку та Вінниці контролери Верховної палати контролю ствердили, що 20 відсотків рішень про надання документа були видані з порушенням вимог закону про Карту поляка. За 1,5 тисячі доларів деякі полонійні організації видавали довідки про діяльність претендента на благо польської мови і культури – вказує «Gazeta Wyborcza».

Нагадаємо, що з 2008 по 2017 роки карту поляка отримали 101 тис. 937 громадян України. Щороку, 8,5-10 тис. громадян України отримували карту поляка. Натомість, упродовж 2016-2017 років спостерігалося зростання кількості виданих документів громадянам України — щороку понад 13 тисяч. У першому півріччі нинішнього року польські консульські установи в Україні вже прийняли понад 7,2 тис. заяв від українських громадян на отримання карти поляка, що майже на 1 тис. більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Цікаво, що упродовж 10 років, до червня 2018-го, тільки 1248 громадян України дістали відмови в отриманні карти поляка.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: