Команда Зеленського хоче ввести загальне декларування доходів: що відомо


Команда переможця президентських виборів Володимира Зеленського підготувала законопроект про введення в Україні загального декларування доходів громадян. Про це, за повідомленням оглядача, розповів юрист, експерт у питаннях податкової і фінансової політики Данило Гетьманцев в інтерв’ю “Цензор. НЕТ”, уточнивши, кого саме це стосуватиметься.

Читайте також: Нафтогаз пропонує українцям закупити газ на зиму за “літньою ціною”

“Ми не чіпатимемо тільки тих, хто отримує доходи від держави. Скажімо, пенсіонерів. Загальне декларування – це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання. Не тільки вимагати від держави, а й від себе. Ось ви знаєте, скільки у цьому місяці заплатили державі? Зазвичай людям важко відповісти на це питання. Ви не відчуваєте, “скільки” вам коштує держава”, – заявив він.

Гетьманцев підтримав проведення податкової амністії в Україні, яка стосуватиметься “всіх, але не чиновників”, тому що вони “вже давно вивели свої капітали та подають електронні декларації”.

Читайте також: Дні добросусідства: на кордоні з Польщею працюватиме тимчасовий пункт пропуску

“Мені подобається історія Аргентини, де у 2016 році прийшов новий президент Маурісіо Макрі, провів амністію капіталу та закликав повернути гроші в країну. І це дозволило вивести на світ божий 117 мільярдів доларів, не тільки в грошах, але і в інших активах. Адже амністувати потрібно не тільки капітал, але й, скажімо, нерухомість, яка є в Україні та за кордоном, інші цінності”, – додав радник Зеленського.

Читайте також: Залишатися в автомобілі на час контролю: Чи пришвидшить це перетин кордону?

Він також уточнив, що в проекті закону записано, що на доходи, отримані злочинним шляхом, амністія не поширюється.

“І якщо якийсь умовний корупціонер скористається амністією, а потім буде доведено, що він є злочинцем, гроші будуть конфісковані. За кримінальним кодексом”, – підсумував Гетьманцев.

Як ми нещодавно розповідали Україна на шляху до обміну податковими даними з іншими країнами. Як це зачепить українських заробітчан? читайте тут.

 

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account