Лєх Валенса висунув Олега Сенцова на Нобелівську премію миру

sencov

Екс-президент Польщі, лауреат Нобелівської премії миру, співзасновник і перший керівник профспілки «Солідарність» у 1980 роках Лєх Валенса висунув Олега Сенцова на Нобелівську премію миру.

Читайте також: Українська суботня школа у Варшаві запрошує нових учнів

«Звертаюся до усіх людей доброї волі допомогти звільненню Олега Сенцова і висуваю Олега Сенцова на Нобелівську премію миру», – про це, як повідомляє Польське радіо, написав у своїй заяві Валенса.

«Напередодні річниці польського Серпня 1980 року, що дав один з найчудовіших громадських рухів „Солідарність” і започаткував мирні зміни, які у результаті принесли Східній Європі свободу від тоталітарного режиму, стаю на захист українського режисера Олега Сенцова», – відзначив нобелівський лауреат.

Читайте також: Що п’ятий український заробітчанин розчарований: за кордон більше не хочуть

Як наголосив Валенса, «Сенцов демонстрував на Євромайдані за Україну в демократичній Європі. Потім він мирно протистояв анексії рідного Криму Росією. Олега Сенцова арештували російські спецслужби, в процесі, який Міжнародна Амністія та інші правозахисні організації назвали “незаконним та несправедливим”, його засуджено на 20 років карної колонії». А нині Сенцов понад 100 днів голодує, вимагаючи звільнення усіх українських політичних в’язнів у Росії, не звертаючись щодо власного звільнення», – йдеться у заяві Леха Валенси.

Читайте також: “Полювання” на медиків спровокує перевірки рекрутингових агенцій. Захисна реакція чиновників Львівщини

На думку Валенси, останнє слово, з яким виступив Сенцов після оголошення йому вироку, і під час якого він попросив російський народ «навчитися не боятися», є прикладом «захоплення гідною позицією для солідарності між народами».

«Олег Сенцов, на моє глибоке переконання, втілює всі ідеали, які мотивували мене під час моєї мирної боротьби за майбутнє світу. Віра в демократію, в мирні методи боротьби, відмова від ненависті, дії для зміцнення братерства між народами і самопожертва на користь інших несправедливо скривджених людей – це все риси, гідні найвищого визнання вільного світу», – підкреслив Валенса.

«У зв’язку з цими підставами, я звертаюся до усіх людей доброї волі допомогти звільнити Олега Сенцова та висуваю Олега на Нобелівську премію миру», – написав екс-президент Польщі.

Як повідомив у Facebook міністр культури України Євген Нищук, екс-президент Польщі Лєх Валенса відгукнувся на заклик Польського кіноакадемії виступити із заявою на захист Сенцова та номінувати його на Нобелівську премію миру.

«Це надзвичайна новина, яка має стати відомою в усьому світі і, впевнений, допоможе врятувати життя українському митцю!», – наголосив Нищук.

Він подякував польським друзям за таке рішення і додав, що дружба між українським і польським народами – не слова, а багаторічна історія.


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account