Майже 60% українських заробітчан готові проміняти Польщу на Німеччину

robota v Nimechyni

Громадяни України, що працюють у Польщі, залюбки переїхали б працювати в Німеччину в разі зміни міграційної політики в тій країні — таку думку висловило 59 відсотків опитаних, і тільки 6 відсотків відкинуло таку перспективу — такими, за повідомленням сайту економічних новин forsal.pl, є результати дослідження на тему “Ставлення громадян України до польського ринку праці” проведеного компанією Work Service.

Читайте також: “Жодних українців чи інших подібних” – оголошення про вакансію збурило мережу

Це серйозна загроза для польської економіки, котра в разі розвитку такого сценарію, в кілька місяців отримала б значно серйознішу кадрову проблему збільшену зі 150 тисяч вакансій до 500 тисяч. А це в свою чергу негативно позначилося б на рівні ВВП.

До цього часу багато осіб переконувало, що при евентуальній конкуренції з німецьким ринком праці, польською перевагою буде географічна та мовна близькість. Але як показує проведене дослідження, ці складові знаходяться в кінці списку причин, через які громадяни України вибирають для заробітків Польщу. Ключову роль, як і в випадку імміграції поляків, відіграють більші заробітки, що в Німеччині й надалі в кілька разів перевищують польські — наголосив керівник Work Service Мацей Вітуцькі.

Читайте також: Український льотчик на авіашоу в польській Гдині показав найкращий пілотаж (Відео)

Читайте також: Українська суботня школа у Варшаві запрошує нових учнів

Отож, з дослідження випливає, що понад 3/4 працівників з України називають більшу платню в Польщі, головним аргументом міграції до цієї країни, далі йде — вищий рівень життя (37 відс), а третьою причиною виступають проблеми з пошуком роботи на українському ринку(22%). Тільки 1 з 10 опитаних задекларував, що приїхав до Польщі з огляду на більшу безпеку.

Загальна картина міграції до Польщі має багато аспектів, але безумовно варто звернути увагу на те, що 79% опитаних висловили задоволення від умов праці в Польщі, також 85% дали позитивну оцінку співпраці з польськими колегами на робочому місці. Такі настрої позначилися й на тому, що 3/4 опитаних висловили бажання залишитися в Польщі на 2-3 роки. Польських експертів має тішити така статистика, та як наголошує пан Вітуцькі, треба брати до уваги й інші аспекти. Зокрема той, що 2/3 мігрантів з України працює на нижчих від своєї кваліфікації посадах, що здебільшого стосується осіб із вищою освітою. Тобто при сучасній моделі міграції на польський ринок праці, не в повній мірі використовується потенціал працівників. А тим часом, у країні щораз більший кадровий дефіцит, зокрема й кваліфікованих працівників.

Фото ілюстративне, графіка /Work Service/


0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account