Мільярди на аптечний непотріб: українці скуповують ліки без доведеної ефективності

pigulki

У 2017 році українці витратили 13,9 мільярда гривень на ліки без доведеної ефективності, гомеопатичні препарати та засоби рослинного походження.

Читайте також: Українська суботня школа у Варшаві запрошує нових учнів

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.

“Загалом 26% грошей, які люди витратили на ліки в аптеках минулого року, пішли на препарати, що не допомагають. Ситуація, в якій громадяни витрачають шалені гроші на ліки без доведеної ефективності, є неприйнятною. Приймати сумнівні лікарські засоби дуже ризиковано для здоров’я. А за ці кошти можна було б отримати справді потрібне та якісне лікування. Питання захисту українців від неякісних ліків потребує комплексного підходу та є невід’ємною складовою трансформації системи охорони здоров’я”, – підкреслюють у відомстві.

Читайте також: Що п’ятий український заробітчанин розчарований: за кордон більше не хочуть

У МОЗ наголосили, що в України уже розпочало системні зміни у галузі фармації.

Читайте також: “Полювання” на медиків спровокує перевірки рекрутингових агенцій. Захисна реакція чиновників Львівщини

“Зокрема, в Україні запроваджено Національний перелік лікарських засобів. Це список з 427 МНН (діючих речовин), які медзаклади зобов’язані закуповувати першочергово та надавати безоплатно кожному пацієнту на весь курс лікування у стаціонарі. Там немає ліків з недоведеною ефективністю — лише якісні та безпечні препарати від поширених та найважчих хвороб. У 2015 році МОЗ України почало закуповувати ліки через міжнародні організації, що дозволило забезпечити більшу кількість пацієнтів якісними препаратами з доведеною ефективністю”, – зазначили у МОЗ.

У відомстві також впевнені, що законопроект про скасування спеціального дозволу на заняття народною медициною також сприятиме тому, що українці не витрачатимуть кошти на лікування даремно.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account