МЗС Польщі: Головною гарантією безпеки Європи є стабільна і незалежна Україна


Східна політика була головною темою перемовин віце-міністра польської дипломатії Марека Зюлковського з Андреасом Пешке, уповноваженим з питань Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії в Міністерстві закордонних справ Німеччини.

«Головна гарантія безпеки в Європі є стабільна та незалежна Україна», – підкреслив заступник міністра закордонних справ Польщі під час зустрічі 21 лютого з німецьким колегою. «Україна є не тільки пріоритетною країною для польської розвиткової допомоги, але також вона отримує нашу підтримку у проведенні необхідних реформ в таких ділянках як: децентралізація, освіта та боротьба з корупцією», – додав польський дипломат.

Читайте також: Українські заробітчани все більше укорінюються в Польщі

За словами віце-міністра, важливою складовою підтримки буде повна імплементація Європейським Союзом угоди про поглиблену зону вільної торгівлі з Україною, а також швидке скасування візового режиму для громадян, котрі мають біометричні закордонні паспорти.

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

У ході зустрічі особливу увагу звернули на необхідність мирного врегулювання конфлікту в Донбасі. Обидві сторони погодилися, що цьому не сприяє визнання Москвою паспортів, виданих проросійським сепаратистам на сході України.

«Польща відкрита для прагматичного і конструктивного діалогу з Росією. Доказом добрих намірів російської сторони у зв’язку з цим було би повернення уламків президентського літака Ту-154М, які тримають у Смоленську вже майже 7 років», – сказав міністр Зюлковський.

PAP/Т.А.


0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account