Найбільше грошей у Польщі залишають західні туристи, однак українці лідирують у персональному заліку


10 млрд злотих — саме стільки за перший квартал поточного року витратили іноземці в польських магазинах, на базарах, в ресторанах і різних пунктах обслуговування. Як повідомляє Dziennik Gazeta Prawna, найбільше залишили приїжджі з-за західного кордону, але з огляду видатків на особу лідирують українці.

Під час однієї подорожі кожен приїжджій з України в середньому залишає в Польщі 799 злотих. Це на 59 відс більше ніж становить такий середній показник для всіх інших сусідів (503 зл). Водночас найбільше залишають у Польщі гості з Німеччини, навіть попри те, що під час приїзду спустошують свій гаманець лише на 497 зл. За перший квартал цього року вони видали в Польщі загалом 4 млрд злотих, тоді як українці потратили 1,6 млрд. Пояснення такої арифметики дуже просте й полягає на тому, що з-за західного кордону до Польщі з туристичною метою приїжджає значно більше осіб, ніж зі сходу. За перший квартал, умовний кордон з Німеччиною, (враховуючи з і до Польщі) перетнуло 15,8 млн осіб, а з Україною – 4,3 млн.

Читайте також: Розрахунок карткою, оплата в Інтернеті, доступ до рахунку — серйозні зміни для клієнтів польських банків

Туристи, що приїхали до Польщі з країн ЄС найбільше витрачали на промислові товари (57,9 відс усіх видатків) і послуги (14.1 відс) — наприклад перукарські, автомобільні. На харчі та безалкогольні напої вони видали 11,8 відс. Натомість іноземці, котрі прямували до Польщі з України, Білорусі та Росії на промислові товари витратили 81,9 відс, на харчі та безалкогольні напої теж більше, а саме 13,7 відс., тоді як на послуги лише 4,1 відсотка.

Читайте також: Хорватія ступила на шлях запровадження євро

На цей момент іще немає структурного аналізу придбаних сусідами товарів, однак уже довший час ці показники залишаються стабільними. Віддавна сусіди зі сходу найбільше зацікавленні в придбанні в Польщі матеріалів для будови та ремонту нерухомості, побутової техніки, автозапчастин і аксесуарів до авто, одягу та взуття, а також побутової хімії й косметики.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: