Напрямки української трудової міграції — де більший вибір вакансій, а де вдається більше заощадити

migranty do Polski

Деяких українців результати виборів лякають більше, ніж революція та війна. Після першого туру президентських перегонів популярність запиту “еміграція” в Україні зросла та досягла максимуму з початку 2013 року. Нестабільна політична ситуація і відносно низькі зарплати підштовхують українців до пошуків кращого життя. Міністр соціальної політики заявляв, що 3,2-9 млн громадян постійно або тимчасово працюють за кордоном.

Читайте також: “Жодних українців чи інших подібних” – оголошення про вакансію збурило мережу

Експерти оцінюють кількість заробітчан 2,5 млн. Нестача кадрів уже стала проблемою для бізнесу і буде поглиблюватися. VoxUkraine проаналізувала пропозицію роботи за кордоном на платформі OLX і, як наголошує Економічна правда, знайшла цікаві тренди.

Протягом 2018 року для українців були доступні вакансії в сімдесяти країнах світу. Загальна кількість вакансій за 2018 рік становила майже 47 тис.

Читайте також: Український льотчик на авіашоу в польській Гдині показав найкращий пілотаж (Відео)

Майже 60% вакансій, які пропонуються у розділі “Робота за кордоном”, — у Польщі. На другому місці Чехія, 12%, на третьому — Німеччина, 5%.

Читайте також: Українська суботня школа у Варшаві запрошує нових учнів

Закордонних вакансій удев’ятеро більше, ніж відповідних резюме. Можна припустити, що людина, яка прагне працювати за кордоном, може швидко знайти роботу, розмістивши резюме, адже попит значно перевищує пропозицію.

Помітні коливання кількості вакансій за порами року. Навесні та влітку більше вакансій, ніж узимку. Можна припустити, що це пов’язано із сезонністю роботи у будівництві та сільському господарстві. Найбільш істотно, 43%, зросла кількість вакансій у березні 2018 року, найбільше знизилася — у грудні 2018 року.

Робітники — найбільш поширений запит серед тих, хто шукає працівників. Також високий попит на пакувальників, будівельників, водіїв та електриків. Українці з більшою ймовірністю можуть влаштуватися на робітничі спеціальності, які не вимагають вищої освіти або знання мов.

Найнижчі заробітні плати у 2018 році пропонували в Болгарії, Угорщині та Польщі, найвищі — у Німеччині, Ізраїлі та Швеції. Розглядалися медіанні зарплати за країнами з найбільшою кількістю вакансій.

Робота в Польщі. Саме Польща пропонує найбільшу кількість вакансій, але тут середня зарплата одна з найнижчих — 24 024 грн. У Польщі половина зарплат нижча за 22 тис. грн, цей показник гірший лише для Угорщини — 18 тис. грн. Найкращими за показниками середньої та медіанної заробітних плат є Канада, Ізраїль та Німеччина.

Утім, це лише дані порталу OLX. Вакансії з інших джерел можуть відрізнятися як за рівнем заробітних плат, так і за структурою попиту на робочу силу.

Що пропонує український ринок праці? У вересні 2018 року середня зарплата за кордоном становила 30 056 грн, в Україні — 9 660 грн. При цьому для України бралися до уваги усі вакансії, для інших країн — переважно робітничі вакансії.

Навіть беручи до уваги те, що середня зарплата в Україні постійно зростає, вона ще дуже далека від того, що пропонують для заробітчан в інших країнах.

Різниця менша для максимальних заробітних плат та вища для мінімальних. Це значить, що українці, які заробляють значно більше середнього в Україні, не зможуть суттєво підвищити свої доходи, працюючи в інших країнах.

Прагматична людина зазвичай порівнює не лише заробітну плату, а й вартість життя в Україні та за кордоном. Українець, який заробляє вдома 11,5 тис. грн, витрачає на оренду житла та комунальні послуги 3 тис. грн, на інші товари і послуги — 6 тис. грн. Таким чином, він заощаджує за місяць 2,5 тис. грн. (див таблицю)

Середня зарплата вища на, %Вартість життя без вартості оренди житла  вища на, %Оренда житла вища на, %Заощадження середнього українця, на місяць, грн
Україна2 500
Польща149405715 494
Чехія20814018212 526
Німеччина378619139 540
Словаччина181653618 350
Ізраїль422617045 205
Угорщина114163207-321
Литва1951932525 768
Португалія2109531611 461

Отже, для прагматичного українця, який міркує про роботу за кордоном, цікавими для трудової еміграції можуть бути Німеччина та Ізраїль. До трійки країн з найбільшою кількістю вакансій входять Польща, Чехія і Німеччина.

 

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account