Не менш як 2500 злотих на руки. Зростають фінансові вимоги українців у Польщі

portfel

Працівники з України не хочуть уже працювати за мінімальну зарплату. Лише 7 відсотків під час опитування повідомили, що згодилися б на роботу з зарплатнею менш як 2500 злотих. Як наголошує видання bezprawnik.pl, це звісно не тішить польських роботодавців, особливо зважаючи на те, що фінансові апетити їхніх земляків теж не найнижчому рівні.

Читайте також: Зарплати українців у Польщі зросли на 70 відсотків протягом 5 років. І це ще не межа

Працівники з України в певний момент стали рятівним колом для польського ринку праці — це вже розуміють і визнають усі. Поляки все з меншим бажанням бралися до роботи з малою оплатою і надалі не проявляють охоти зголошуватися на такі вакансії. У переважній більшості низькі ставки чекають на працівників без кваліфікації. На початках, для щойно прибулих до Польщі українців, це не було проблемою й вони годилися працювати за малі зарплати(доволі часто за надто малі, особливо з погляду поляків), а відтак були бажані для польських працедавців. Однак тепер, ситуація поступово змінюється. Працівники з України хочуть заробляти більше (що зрештою не повинно викликати особливого здивування). Згідно з дослідженням, яке було проведене на замовлення Гданського управління праці, майже половина(47 відс) українців, які шукають роботу в Польщі хочуть, аби робота в першу чергу була добре оплачувана, в порядного працедавця та ще й цікава. При цьому тільки 7 відсотків опитаних українців погодилися б сьогодні працювати за менш як 2500 злотих.

Як наголошується в опитуванні Grupy Progres, 38 відсотків задовольнилися б зарплатнею від 2500 до 3000 злотих нетто. Водночас уже більша частина — 55 відсотків — хоче заробляти в Польщі понад 3000 злотих. Цей показник значно більший, ніж іще 2 роки тому.

Читайте також: Gazeta Wyborcza: поляків лікуватимуть українці

Відтак польські журналісти переймаються питанням: Чи всі підприємці Польщі здатні на підвищення зарплат працівникам, чи все ж частина з них шукатиме нових робітників у більш віддалених країнах. Окрім того, видання наголошує, що додатковим викликом для польських роботодавців можуть бути не лише фінансові апетити українців, а їхній виїзд на заробітки до Німеччини. А тоді, як припускає bezprawnik.pl, не тільки польський ринок праці, а й загалом польська економіка, може стикнутися з серйозними проблемами.

Читайте також: Польська промисловість потребує українців

Нагадаємо, що нещодавно Наша Польща публікувала перелік польських міст з найвищими та найменшими заробітками.

 

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account