Небажання сортувати сміття вдарить по кишені. Президент Польщі підписав відповідний закон


Навіть у чотири рази більше доведеться платити мешканцям, котрі не будуть сортувати відходи. Як повідомляє tvn24bis.pl такий порядок прописаний у так званому “сміттєвому” законі, котрий підписав Президент країни Анджей Дуда.

Читайте також: Спікер Сейму Польщі подав у відставку після скандалу з авіаперельотами

Йдеться про Закон про утримання порядку в гмінах. Як наголошують у канцелярії Президента нові правила мають на меті заохотити до сортування комунальних відходів.

Новий закон запроваджує різницю в оплатах для осіб, які не будуть сортувати сміття. Вони платитимуть від щонайменше удвічі, до максимум учетверо більше за встановлений сміттєвий тариф. Цікаво, що в початковій версії котра потрапила до польського Сейму був закладений тільки подвійний тариф. Однак там вирішили, що таке підвищення не викликало б мотивації.

Читайте також: Польща захищається від українських далекобійників. Значно зменшено кількість дозволів на перевезення

Міністерство навколишнього середовища ще раніше порахувало, що збільшена ставка може зачепити понад 6 мільйонів поляків. “Згідно з дослідженням проведеного на замовлення міністерства у 2018 році видно, що 16 відсотків власників нерухомості не збирають сортовані відходи. Відтак кількість мешканців на яких можуть поширитися підвищені тарифи, це принаймні 6 146 080 осіб (що складає 16 відсотків від 38 413 000 осіб, які становлять згідно з даними головного управління статистики населення Польщі станом на 30.06.2018 року)” – повідомляє міністерство та наголошує, що в розрахунках вказана мінімальна кількість осіб, яка гарантовано не буде сортувати комунальне сміття.

Читайте також: Продукти заборонені для ввезення в Польщу з-за меж ЄС. Польська митниця застерігає

Великим і відкритим залишається питання “чи будуть українці, котрі мешкають у Польщі сортувати сміття?”. Зі способу обрахунку числа тих, хто не буде цього робити видно, що сотні тисяч, якщо не мільйони, українців не враховані взагалі. Однак, від них також буде залежати, за яким тарифом мешканці будинку платитимуть за вивіз сміття. І не виключено, що орендатори житла не морочитимуть собі голову контролем за сортуванням відходів, а просто включать більшу ставку в щомісячну оплату.

Окрім того, новий закон запроваджує оплати за всі пластикові пакети, котрі споживачі отримують у магазинах, окрім так званих “відривних”(тобто зовсім тонкі пакети в рулонах, які призначені для малої кількості продуктів).

Такі зміни стали відповіддю держави на хитрість торгових мереж, котрі видавали покупцям пакети щільністю в 50 мкм, котрі не підпадали під оплату за перероблення, що становить 20 грош плюс VAT. А відтак до бюджету надходило значно менше грошей з такого “податку” ніж було заплановано, а це десятки мільйонів злотих.

Згідно з нововведенням всі пакети отримають свою ціну вже з 1 вересня цього року.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account