Нещасні випадки у робочий час: торік менше загинуло, але побільшало травмованих

bezpeka pracy

Більша кількість нещасних випадків на роботі, водночас менша кількість загиблих внаслідок них — такою є торішня статистика на виробництві надана Державною інспекцією праці в Польщі за 2017 рік. Разом із тим, як повідомляє сайт Forsal.pl із посиланням на агентство РАР, минулого року побільшало осіб, які зазнали травм у робочий час.

Читайте також: Контроль за внесками в ZUS. Достатньо зареєструвати свою сторінку

Найчастіше до нещасних випадків доходило на об’єктах промисловості, будівництва, торгівлі та транспорту, а також на складах. Найчастіше гинули люди внаслідок нещасних випадків на будівництві. До серйозного травмування найчастіше доходило саме з вини працівників. Йдеться, насамперед, про відсутність досвіду, виконання робіт без усунення загрози, незнання загроз (внаслідок погано проведеного інструктажу). Доволі часто випадки траплялися також з організаційних причин: до прикладу були відсутні інструкції технологічного процесу, інструкції з обслуговування станків і обладнання, відсутність нагляду, або ж відповідальні особи закривали очі на ігнорування приписів і принципів безпеки на виробництві (bhp).

Інспектори праці звернули увагу на те, що здебільшого до нещасних випадків доходило “в номінальний робочий час постраждалих”, тобто не понаднормових годинах, і частина в нічних годинах.

Читайте також: „Piotr i Paweł” доживає віку. На польському ринку його замінить нова мережа

Загалом минулого року було зафіксовано 2735 нещасних випадків на робочих місцях, із яких 263 зі смертельним результатом, а в 924 випадках дійшло до серйозних травм. Для порівняння: у 2016 році сталося 2322 випадки, в яких загинуло 276 осіб, а ще 825 отримали серйозні травми. 2015 року статистика виглядала в такий спосіб 2243-325-276.

Читайте також: У Підляському воєводстві побільшало нелегальних заробітчан

На превеликий жаль, українці доволі часто поповнюють цю сумну статистику. Як ми розповідали, у жовтні минулого року у Гданську загинув робітник з України, який ремонтував базиліку. А вже цього року, у липні громадянин України, який працював на будівництві супермаркету в Шамотулах (Великопольське воєводство) упав з даху і загинув на місці. А в червні, на будівельному майданчику у Вроцлаві, де споруджують офісний комплекс, на робітника з України впали конструктивні елементи сходів. 46-річного чоловіка не вдалося врятувати, він помер від отриманих травм.

Очевидно, що це далеко не повний перелік трагедій українських заробітчан, а точної кількості травмованих українців ніхто не надасть. І справа навіть не в тому, що Інспекція праці не веде такої статистики, а найголовніше в тому, що до неї потрапляють лише офіційно зголошені випадки. Натомість, інформацію про НП із працівником, який не влаштований офіційно, намагаються всіляко приховати. Причому в таких процесах беруть участь обидві сторони.

Звісно, можна й варто сподіватися на кращу долю, але страховка зайвою не буде. А вона гарантується тільки в випадку офіційного працевлаштування.

Фото ілюстративне


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: