Німеччина готується відкритися для українських заробітчан. Поки йдеться про некваліфікованих працівників

bundestag

37% українських трудових мігрантів хочуть працювати у Німеччині згідно з соціологічними дослідженнями. І ця можливість в них з’явиться найближчим часом, адже німецький уряд готує зміни до свого законодавства щодо працевлаштування громадян країн, які не входять до ЄС. Як повідомляє Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, ця тема активно обговорювалась під час панельної дискусії: «Трудові мігранти. Як вони впливають на економіку країни»?, що відбулась під час 28-го економічного форуму у місті Криниця-Здруй у Польщі.

Вже з наступного року українські некваліфіковані трудові мігранти, скоріш за все, отримають можливість офіційно працювати у Німеччині впродовж 6 місяців. Це може призвести до значного відтоку наших громадян з Польщі, тому що в Німеччині вони можуть заробляти ще у 2-3 рази більше, ніж у цій країні. На думку Василя Воскобойника, президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, «українці почнуть переїжджати до Німеччини на роботу. Тут все очевидно і не треба мати ілюзій з цього приводу. Тільки грошима польському бізнесу не вдасться втримати українців на своїх підприємствах. Але Польща може зробити набагато більше ніж Німеччина у справі адаптації українців та їхнього соціального захисту на своїй території. Європейська економіка потребує робочих рук і без наших громадян вона не зможе обійтись. Питання тільки в тому, які країни раніше це зрозуміють та створять найбільш оптимальні умови для трудових мігрантів з України» – переконаний Василь Воскобойников.

Читайте також: Українська суботня школа у Варшаві запрошує нових учнів

Крім того, може початись нова хвиля трудової міграції з самої України до Німеччини, що призведе до посилення дефіциту робочої сили вдома. В цих умовах головним завданням залишається забезпечення соціального захисту трудових мігрантів за кордоном.
«Трудова міграція є звичайно дуже серйозним викликом. Значення має не тільки фактор різниці заробітних плат у тій чи інший країні. Напевно ще впливають такі дуже важливі речі, як наявність відповідної інфраструктури, відчуття власної безпеки, захищеність, можливості планувати своє майбутнє і все те, що пов’язують зі стабільним розвитком — вважає Андрій Рева, міністр Соціальної політики України.

Читайте також: Що п’ятий український заробітчанин розчарований: за кордон більше не хочуть

За словами, міністра вже укладено близько 20 угод з країнами, де є трудова міграція наших громадян, щодо соціального захисту українців за кордоном. Тепер завдання стоїть в тому, щоб контролювати дотримання цих угод. І тут міністерство має намір спиратися на ті організації, які створюються українськими мігрантами за кордоном…

За перші півроку грошові перекази в Україну від трудових мігрантів зросли на 30%, досягли майже 5 млрд євро за офіційними даними. За підрахунками міністра соцполітики, фактично, наші люди, які працюють за кордоном, за перше півріччя вклали в економіку країни значно більше грошей, ніж складають прямі іноземні інвестиції.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account