Пам’ятайте! Цієї ночі переходимо на зимовий час!

budilnik

У ніч з суботи на неділю змінюємо літній час на зимовий. Завдяки цьому будемо на одну годину довше спати. У ночі 28 жовтня над ранок потрібно буде перевести стрілку годинника на годину назад. Якщо Ви в цей час будете в Польщі, то перехід відбувається з 3 на 2, на території України з 4 на 3. До літнього часу Польща вже останній раз повернеться 31 березня 2019 року.

Читайте також: У Польщі збирають кошти родині вбитої 26-річної українки

Загалом усі країни Європейського Союзу повертаються до зимового часу в останній тиждень жовтня, а літній час запроваджується в останню неділю березня. Україна в цьому питанні поки солідарна з ЄС.

У Польщі зміну часу регулює розпорядження голови Ради Міністрів. Чергове таке розпорядження урядовці видали на початку листопада 2016 року. Продовжує воно використання літнього та зимового часу до 2021 року.

Читайте також: Польська кіноакадемія сподівається, що Сенцов отримає Нобелівську премію миру

Щоправда, вже невдовзі це може змінитися. У вересні Європейська Комісія представила проект зі скасування сезонних змін часу у Європі. Під час проведеного ЄК онлайн опитування, в якому взяло участь рекордні 4,6 мільйона респондентів, 84 відсотки висловилося за скасування сезонних змін часу.

Читайте також: 100 злотих штрафу за кинуту на хідник лушпинку від насіння

Відтак Європейська Комісія пропонує, аби кожна країна ЄС вирішила та до квітня 2019 року сповістила єврочиновників за яким часом збирається жити далі: за зимовим чи літнім. Отож, останній обов’язковий перехід на літній час відбудеться в неділю 31 березня 2019 року. Після цього ті країни ЄС, які котрі хочуть постійно жити за зимовим часом, зможуть останній раз запровадити на своїй території зимовий режим життя у неділю 27 жовтня 2019 року. Після цього сезонні зміни часу скасовують по всій території ЄС. Власне аби такі зміни можливо було запровадити на законодавчому рівні внести зміни потрібно до березня наступного року.

Що ж стосується України, то там 13 травня 1996 року  Уряд України постановив запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

Варто зазначити, що зареєстровано проект Постанови Верховної Ради України, що передбачає скасування запровадження на території України літнього часу, передбачивши на території України час другого часового поясу без будь-яких переведень годинника на зимовий та літній час.

На сьогодні, режим літнього та зимового часу використовується в близько 70 країнах у цілому світі. Перехід двічі на рік на різний час мало б спричинити ефективніше використання природного денного світла, а відтак і ощадливого використання енергії. Однак, думки в цьому питанні існують різні.

Найбільших незручностей запровадження зимового часу, вже цієї неділі, принесуть подорожнім залізним транспортом. У момент переведення годинників, потяги мають зупинитися біля найбільшої станції й перечекати цю годину. Ну і звісно одразу відчують на собі переведення ті, хто цієї ночі буде працювати.

Всі інші будуть відчувати на собі наслідки таких змін протягом кількох тижнів, адже мало хто прислухається до порад різноманітних медиків і починає готувати свій організм за кілька тижнів до зміни часу.


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account