Підготовчі класи для дітей іноземців. Чверть тисячі місць замало

do szkoly

Уперше на такому високому рівні Вроцлав зорганізував підготовчі класи для іноземців. Будуть у них навчатися діти з цілого світу. У пілотному проєкті бере участь одразу сім публічних шкіл. Однак, як повідомляє tvn24.pl, уже видно, що охочих навчатися більше ніж приготовлених місць.

Читайте також: Польська кіноакадемія сподівається, що Сенцов отримає Нобелівську премію миру

У вибраних державних школах підготували спеціальні класи. Учням викладають аналогічну шкільну програму, що й польським дітям, однак вони мають 5 додаткових годин лекцій польської мови як іноземної і п’ять годин як «рідної», тобто вже за програмою польських початкових шкіл. Як розповіла в розмові з журналістами директорка початкової школи номер 74 у Вроцлаві, що бере участь у програмі, класи створені не тільки для іноземців, але й для поляків, які повертаються з-за кордону, тобто для всіх тих, хто взагалі не говорить польської або ж володіє нею надто слабко, аби здобувати нею знання з інших царин. До згаданої школи приходять діти з Франції, Грузії, Росії, далекої Бразилії і близької України.

У загальноосвітньому ліцеї номер 15 у Вроцлаві, з цією метою створено 7 класів на понад 100 місць котрі мають зайняти діти з Ізраїлю, Іспанії, Єгипту чи Тунісу.

Читайте також: 100 злотих штрафу за кинуту на хідник лушпинку від насіння

Навчання в такому класі може тривати максимум два роки. Після закінчення підготовчого класу учні можуть або повторити пройдений матеріал у першому класу з польською мовою викладання або ж перейти до другого класу. Окрім інтенсивного вивчення польської мови діти іноземців ознайомлюватимуться з польською культурою. Тож для таких дітей підготовлено багато походів до театрів і музеїв.

Читайте також: Більшість охочих повернутися на заробітки українців розраховують на 1000 доларів зарплати

Вроцлав – перше польське місто, що підійшло до розв’язання цієї проблеми на такому поважному рівні й так скоординовано підготувало та відкрило підготовчі класи для іноземців. Мер міста Яцек Ситрук пояснює це тим, що кожного місяця приїжджають нові іноземці, котрі хочуть жити, працювати та вчитися у Вроцлаві. Відповідно й влада міста намагається створити добрі умови для охочих тут оселитися.

До участі в пілотному проєкті зголосилося сім державних шкіл. Хоча насправді потреба є значно більшою. За підрахунками центру громадянського розвитку тільки у Вроцлаві понад дві тисячі дітей іноземців, а також осіб польського походження котрі повертаються з-за кордону. 2018 року, в цілій Польщі, в так званих підготовчих відділах навчалося близько 370 іноземних учнів. А вже цього, тільки у Вроцлаві, програмою підготовки скористається 250 дітей.

 

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account