Підвищити мінімалку до майже 2,5 тисячі злотих пропонує профільне міністерство


„Наша пропозиція, котру ми скеровуємо на міжміністерські консультації, це підвищення мінімальної зарплати на 200 злотих, внаслідок чого мінімальна зарплата, за умови ухвалення нашої пропозиції — збільшиться з сьогоднішніх 2250 зл до суми 2450 злотих” – розповіла під час прес-конференції Ельжбета Рафальська, голова міністерства праці, родини та соціальної політики.

Читайте також: Невтішні новини для заробітчан: злотий слабне, а гривня міцнішає

За таких умов, мінімальна ставка становила б у Польщі 46,9% середньої зарплати. Як повідомляє forsal.pl, разом із мінімалкою мала б зрости й мінімальна погодинна оплата. Згідно з пропозиціями міністерства ця сума з нового року мала б зрости до 16 злотих з теперішніх 14,7 зл.

Як наголосила міністр, цьогорічні пропозиції підприємців є вищими ніж в минулих роках, що теж додає оптимізму простим працівникам.

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

Кілька днів тому організації працедавців (BCC, Konfederację Lewiatan, Pracodawców RP, Związek Rzemiosła Polskiego i ZPP) запропонували, аби мінімальна зарплата збільшилася в наступному році до 2 387 злотих, або на 6,1%.

Читайте також: Чергова податкова зміна в Польщі торкнеться кожного платника, рівно ж як і заробітчан

Пропозиція профільного міністерства вже потрапила на розгляд суміжних міністерств, і до 15 червня має бути ухвалена Радою Міністрів — після чого потрапить на обговорення до суспільних партнерів.

Як ми розповідали в попередні роки щорічне збільшення мінімальної зарплати становило або 100, або 150 злотих і на думку деяких експертів цьогорічні перемовини в справі збільшення найменшої зарплатні відбуватимуться навколо схожих сум.
Минулого року гарантоване на законодавчому рівні підвищення зарплати становило 117 злотих, Однак соціальні партнери не дійшли згоди щодо остаточної суми і уряд самостійно вирішив, що мінімальні зарплати зростуть на 150 злотих (що і сталося 1 січня 2019 року). Як буде цього разу покаже час, однак мінімальні й гарантовані цифри вже нам відомі. А на сьогодні мінімалка становить 2250 злотих в місяць або 14,7 за годину. Цього року гарантоване на законодавчому рівні підвищення мінімальної зарплати становитиме 95,59 зл.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account