Польща може недорахуватися півмільйона українських заробітчан – прогноз польських підприємців і працедавців

pracivnyk na budowi

Польщу може залишити до півмільйона українських заробітчан, внаслідок чого країна опиниться перед ризиком значного економічного сповільнення. За сценарію, який передбачає відтік із польського ринку праці 500 тисяч іммігрантів з України, потенціальні втрати ВВП складуть 1,6 відсотка, що становить 1/3 збільшення ВВП у 2017 році. Такі прогнози за даними tvn24.pl оприлюднила Спілка підприємців і працедавців (ZPP).

Читайте також: Податкова виписала штраф загиблому чотири роки тому Кузьмі Скрябіну

Спілка звернула увагу на те, що динаміка трудової міграції до Польщі зі східного напрямку суттєво зменшилася. За даними Міністерства Праці, родини та соціальної політики, за І півріччя поточного року було зареєстровано на 13 відсотків менше заяв про намір доручити виконання праці іноземцеві ніж минулого року.

У спілці також наголошують, що запровадження 11 червня 2017 року для українців країнами ЄС режиму безвізового руху спричинилося до того, що за перший місяць дії нових приписів кордони ЄС без віз перетнуло 95 тисяч українців.

Читайте також: До помешкання українських будівничих Варшавського метро кинули “коктейль молотова”

Тепер за даними Спілки підприємців і працедавців Польщі до відкриття свого ринку для працівників з-за меж ЄС готується Німеччина. Як розповіла Катаржина Нємийська директор департаменту права та легалізації ZPP, німецький уряд має намір збільшити наплив кваліфікованої робочої сили. Відтак німці, в межах швидкої й простої процедури, визнаватимуть кваліфікацію здобуту за межами ЄС, а також планують провести рекламну кампанію, що заохочуватиме до працевлаштування в Німеччині та надаватимуть підтримку у вивчені німецької мови.

Читайте також: У Варшаві українські діти стали чемпіонами світу з футболу

Спілка Підприємців і Працедавців Польщі наголошує, що реалізація німцями плану відкрити ринок праці буде мати негативний вплив на польську економіку. На думку спілчан це може призвести до того, що значна частина працівників з України, що зараз перебуває в Польщі, вирішить переїхати далі на Захід.

Отож, експерти Спілки підприємців і працедавців вважають, що для того аби затримати працівників необхідне “створення послідовної міграційної політики, яка в значній мірі буде спрямована на притягнення економічних мігрантів із перевірених напрямків”. Як наголошують у спілці, там уже з 2016 року систематично заявляють про необхідність творення міграційної політики, що закладає максимально спрощені процедури працевлаштування українців і громадян інших країн, представники яких віддавна працюють у Польщі — звернув увагу Якуб Бінковські секретар Департаменту права та легалізації ZPP. На його переконання подальшим кроком у розв’язанні проблеми недобору працівників має стати творення простого способу отримання права на постійне проживання, а надалі й громадянства для іммігрантів з-за східного кордону Польщі.

До слова, у меморандумі ZPP зазначено, що “згідно з розрахунками Narodowej Rady Ludnościowej, до 2050 року Польща мала б прийняти 5 мільйонів трудових мігрантів, аби втримати темп економічного розвитку”. Водночас, проблеми з робочою силою мають практично всі держави Європейського Союзу. Тож немає нічого дивного, що й інші європейці глибоко зацікавлені в залученні на свій ринок праці великої групи трудових мігрантів, особливо тих, які здатні легко асимілюватися.

Фото ілюстративне /tvn24bis/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: