Польща остерігається поширення кору з України й розмірковує над змінами в профілактиці

kir

Польща потребує нового плану боротьби з кором. На сьогодні існує реальна загроза вибуху епідемії цієї хвороби в країні, спровокувати котру можуть заробітчани з-за східного кордону, а точніше України. Цього року, на теренах Польщі було зафіксовано кілька поважних випадків, які спровокували інфіковані українці. Про це, за повідомленням сайту onet.pl йдеться у матеріалі видання Dziennik Gazeta Prawna. Спалаху захворювання вдалося не допустити, однак стало зрозуміло, що країна має серйозні прогалини в фінансуванні та процедурах боротьби з епідеміологічною загрозою.

Читайте також: Контроль за внесками в ZUS. Достатньо зареєструвати свою сторінку

Відтак, у Міністерстві охорони здоров’я Польщі розпочали роботи над впровадженням засад швидкого реагування на такі загрози та фінансування невідкладних заходів.

Одна з перших змін, як зазначає видання, буде негайна вакцинація осіб, які приїжджають на роботу до Польщі. Зараз обов’язок такої вакцинації з’являється після трьох місяців.

Читайте також: „Piotr i Paweł” доживає віку. На польському ринку його замінить нова мережа

Як ідеться у статті Dziennik Gazeta Prawna, в Україні вже кілька років існує епідеміологічне застереження, пов’язане з антипропагандою щеплень. Цього року, наслідки такої антипропаганди відчули в Польщі. Видання описує випадки до яких довелося вдаватися санепідслужбам після виявлення кору в працівників, які приїхали з України до Польщі. Так один із працівників виробничої фірми в місті Оструда повернувся з України хворим на кір. Польський лікар, який виявив хворобу, негайно сповістив про це санепідстанцію. А працівники цієї структури протягом 72 годин мусили знайти всіх, із ким хворий мав контакт. Загалом було вакциновано 891 особа з Польщі та України.

Читайте також: У Підляському воєводстві побільшало нелегальних заробітчан

Як наслідок постало питання: Хто ж має платити за такі акції? З’ясувалося, що чітких інструкцій, які б вказували, хто має фінансувати такі речі, не прописані. У випадку в Оструді за лікарське обстеження заплатив NFZ, відтак за вакцинацію санепідстанція. Працівники з України були працевлаштовані легально та мали медстрахування. Гірше було б, якби особи не щеплені працювали б на “чорно”.

Ще два випадки зараження цього року було виявлено в Кєльцах. І в обох випадках першими поширювачами інфекції були громадяни України. В одному з них, медсестра заразилася від одного з пацієнтів. І не знаючи про таку загрозу, пішла на профільний екзамен, на котрому були присутні 150 інших медсестер. Знову ж таки санепідстанція мала 72 години на реакцію. У цьому випадку працедавці самі платили за діагностику та щеплення медсестер, оскільки не могли втратити медичних працівників на кілька тижнів. Щеплення отримали також рідні та знайомі медсестер.

І ще один випадок мав місце влітку в Седльцах. У велику фірму з відпустки в Україні повернувся наш співвітчизник хворий на кір. Поки зреагувала санепідстанція, захворіло ще п’ятеро українців. Аби не допустити поширення хвороби, довелося провести вакцинацію, що цього разу охопила понад 190 осіб.

Однак, варто відзначити, що відмовники від щеплень існують не лише в Україні. Як пише DGP, і в Седльцах і в Оструді, під час вакцинації знайшлися особи котрі відмовлялися від процедури. І якщо в Седльцах таких було тільки двоє, то в Оструді аж 40. Серед них були й вагітні жінки, котрі просто не могли бути щеплені, але водночас були й такі особи, що не хотіли робити вакцинацію. Найчастіше це були люди, котрі вважали, що мають імунітет, оскільки пройшли вакцинацію в дитинстві. Тож медикам довелося оголошувати карантин. Загалом в Оструді на кір захворіло 20 осіб, однак, за словами епідеміологів, ситуація була б значно гірша, якби не вчасно проведена вакцинація.

Отож, пропозиція над якою працює міністерство передбачає, що всі прохачі статусу біженця в Польщі будуть вимушені пройти обов’язкове щеплення вже в приймальних центрах. Зараз обов’язкове щеплення для іммігрантів відбувається лише по трьох місяцях. Змін зазнає також і процедура фінансування у таких, нерегульованих досі випадках.

На загрозу епідемії кору має вплив і все більша група самих поляків, які виступають проти щеплень. На думку віце-міністра Марціна Чеха зміна є потрібною. Відтак у документі під назвою Державна лікарська політика записали, що всі, хто перетинає кордон мають бути відразу перевірені на наявність щеплень, а не по трьох місяцях після в’їзду до країни.

Звісно, важко уявити, що на кордоні у всіх подорожніх почнуть вимагати карту щеплень. Однак, прописати відповідні вимоги до охочих легально працювати в Польщі, цілком реально.

Тим часом. В Івано-Франківській області, у Петранківській школі Рожнятівського району понад 21% дітей захворіли на кір. Навчання у школі призупинили до 16 жовтня. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації. Як зазначили кореспонденту Укрінформу в Івано-Франківському обласному лабораторному центрі, з початку року в селі Петранка на кір захворіли 58 людей, в Рожнятівському районі – 413 осіб. Під час останнього спалаху кору у школі відразу госпіталізували 8 дітей.

Загалом, з початку 2018 року тільки на Прикарпатті зареєстровано 19 групових осередків кору в організованих колективах. Всього у спалахах захворіло 317 осіб, в тому числі 274 дітей до 15 років, лабораторно підтверджено діагноз у 23 випадках.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: