Польща стала негативним винятком в рапорті Євростату


Євростат, або ж європейське агентство статистики, опублікував квартальний звіт про зайнятість. Загалом для країн Європейського Союзу ситуація виглядає дуже добре. Як повідомляє next.gazeta.pl, у третьому кварталі в усіх 28 країнах союзу працювало 236,3 млн осіб — найбільше за всю історію проведення такого дослідження. Водночас зайнятість збільшилася на 0,3% у порівнянні з попереднім, тобто другим кварталом 2017 року (у річному порівнянні зайнятість в ЄС збільшилася на 1,8 відсотка).

Зайнятість у квартальному порівнянні зростає практично в усіх країнах приналежних до ЄС. Практично, бо у двох залишилася без змін — це Великобританія та Румунія. А от іще у двох зменшилася — у Литві на 0,5% і в Польщі — на 0,3. І якщо східні сусіди Польщі мають цю проблему вже віддавна (винятком став попередній квартал), то в самій Польщі зафіксований спад після дуже добрих показників у першому півріччі. У порівнянні з минулим роком, у третьому кварталі було зафіксоване збільшення зайнятості на 1,4 відсотка, щоправда, це менше ніж в більшості інших країн ЄС, а також менше за середньостатистичний показник по єврозоні.

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

Виглядає на те, що на ринку праці, під певним кутом зору, Польща вперлася в стіну. Безробіття знаходиться на рекордно низькому рівні, але фірми вже припиняють нарощувати зайнятість. Не виключено, що причина криється в тому, що підприємцям щораз важче знаходити працівників потрібної кваліфікації.

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

Рапорт Євростату підтверджує нещодавно оприлюднені дані польського Головного управління статистики за той самий період. З них виникає, що на кінець третього кварталу було понад 131 тис. вакантних місць праці, що на 7,5 відсотки більше, ніж на завершення другого кварталу, і аж на 37,4 % більше ніж наприкінці третього кварталу минулого року. Вакансії стосуються як посад, які вільні уже певний період часу, так і новостворених робочих місць.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: