Польські кінематографісти підсумовують 67 Берлінале


Кінематографісти з Польщі, що взяли участь у цьогорічному Берлінале, підводять підсумки фестивалю. Режисерка Аґнєшка Голланд, що її цьогоріч було нагороджено «Срібним ведмедем» за фільм «Слід звіра» (пол. – «Pokot»), відчула, що її стрічка дуже сподобалася берлінському журі. «Її зрозуміли саме так, як я хотіла, аби її зрозуміли», – каже режисерка. «Тобто не як якийсь політичний фільм або ідеологічний заклик, але як щось, що за допомогою жанрових, розважальних засобів дозволяє розвинути вразливість і уяву», – додає вона.

Головна героїня стрічки Голланд мешкає в Судетах, є інженеркою на пенсії, що захоплюється астрологією, є вегетаріанкою і любить тварин. «Слід звіра» – це розповідь про приватну війну, котру жінка веде із мисливським середовищем.

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

Маґдалєна Срока, директорка Польського інституту кіномистецтва, вважає, що польський кінематограф визначає нові перспективи і починає викликати інтерес у світу. «Можна сказати, що польське кіно надалі має таку визначну рису, як психологічно поглиблений портрет головного героя, що було завжди характерно для польських фільмів», – розповідає Маґдалєна Срока.

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

Окрім Аґнєшки Голланд, на 67 Берлінале «Кришталевим ведмедем» нагороджено Рафала Капелінського за стрічку «Butterfly Kisses», а нагороди для молодих здібних представників кінематографу отримали акторка Зоф’я Віхлач і режисер та сценарист Куба Чекай.

IAR/А.М.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: